هوش مصنوعی می‌تواند ظرف 10 سال ساخت‌وساز را غیرقابل تشخیص کند

نوآوری

هوش مصنوعی می‌تواند ظرف 10 سال ساخت‌وساز را غیرقابل تشخیص کند

نه فقط یک نوآوری برای سازندگان، بلکه یک نیاز واقعی

در جنبه فیزیکی ریسک، برخی با توجه به حجم تاسف بار داده ها در مورد چگونگی وقوع حوادث در صنعت، پتانسیل هوش مصنوعی را برای افزایش ایمنی ساخت و ساز می بینند. مورفی خاطرنشان می‌کند که بسیاری از این تصادفات تکرارپذیر و قابل پیش‌بینی هستند، بنابراین استفاده از هوش مصنوعی برای برنامه‌ریزی از قبل و جلوگیری از خطر در کارهایی مانند حفر خندق یا قرار دادن نرده‌ها در بالکن‌ها می‌تواند به پیمانکاران کمک کند تا “عقب کار کنند”.

با این حال، کسی باید برای این محتوا هزینه کند. و اینجاست که تبلیغات وارد می‌شود. بیشتر مردم تبلیغات را یک مزاحم می‌دانند، اما آنها علاوه بر اینکه به شرکت‌های رسانه‌ای اجازه می‌دهند سرپا بمانند، عملکرد مفیدی نیز دارند. آنها شما را از محصولات و خدمات جدید مرتبط با صنعت خود آگاه می کنند. همه تبلیغات در خلاصه کیفیت مستقیماً برای محصولات و خدماتی که اکثر خوانندگان ما به آن نیاز دارند اعمال شود. شما تبلیغات خودرو یا مکمل های سلامتی را نخواهید دید.

جنبه دیگری از عملیات ساخت و ساز که می تواند با رونق هوش مصنوعی تکامل یابد این است بازار یابی. کریس مارتین، بنیانگذار و رئیس بازاریابی اطلس، می گوید ChatGPT می تواند برای تحقیقات عمومی تجاری و توسعه کلمات کلیدی و هشتگ ها مفید باشد. تقویت استراتژی سئوی یک شرکت ساختمانی. با این حال، او هشدار می دهد که ChatGPT تمایل به تولید محتوای نادرست دارد و، حتی در صورت درخواست شدید، همیشه نمی تواند داستان یک برند را به طور واقعی منتقل کند. و اطلاعاتی که می تواند به دست آورد در صورت سرقت ادبی می تواند برای پیمانکاران مشکلات قانونی ایجاد کند.

اما داده ها تنها بخشی از معادله هستند. بخش دیگر اعتماد است. ساخت آن مدتی طول می کشد. پیمانکاران و مالکان به طور یکسان با هوش مصنوعی احساس راحتی نمی کنند تا زمانی که نحوه عملکرد آن را درک نکنند.

ساخت و ساز ساحلی می تواند خود را جزو اولین پذیرندگان هوش مصنوعی برای پروژه های بزرگ به حساب آورد. این شرکت اخیرا برنده جایزه شد از طرف Associated General Contractors of America به دلیل استفاده از هوش مصنوعی برای برآورد کار در اقامتگاه های مجلل مانند Plaza Coral Gables در میامی. اما به گفته مورفی، تلاش این شرکت در حوزه هوش مصنوعی فقط به خاطر نوآوری نبود. در پاسخ به یک نیاز واقعی بود.

با عناصر بسیار زیادی که پروژه های ساختمانی مدرن را تشکیل می دهند، هوش مصنوعی یک راه حل اجتناب ناپذیر برای کمک به حفظ کارها در مسیر و بودجه خواهد بود. پاتریک مورفی، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری در ساخت و ساز ساحلی، می‌گوید: «با همه این چیزها در کنار هم، فکر می‌کنم که تغییرات عظیمی را مشاهده خواهید کرد. و در 10 سال آینده، من فکر می کنم که این صنعت در اکثر موارد، در مقایسه با امروز، غیرقابل تشخیص خواهد بود.

مورفی می‌گوید این فناوری در نهایت می‌تواند تصاویر دوبعدی مسطح نقشه‌های ساخت‌وساز را تبدیل کند، داده‌های فراوانی را بر اساس میلیون‌ها طرح دیگر از آنها استخراج کند و آنها را به قالب متن تبدیل کند.

کارشناسانی مانند Bhatia و Murphy می‌گویند که سیستم‌های هوش مصنوعی می‌توانند از بینش پروژه‌های گذشته برای شناسایی تاخیرهای احتمالی و کمک به پیمانکاران برای برنامه‌ریزی کارآمدتر کار استفاده کنند. بهاتیا می‌گوید: «در پیش‌ساخت، من انتظار دارم هوش مصنوعی و ML به سرعت در سفارشی‌سازی و ارسال پیشنهادها، برای سطح‌بندی پیشنهادات و مدیریت ریسک، مرتبط‌تر شوند.

قول ما: خلاصه کیفیت فقط تبلیغات ثابتی را نشان می دهد که هرگز محتوا را پوشش نمی دهد یا پوشان نمی دهد. آنها هرگز سر راه شما قرار نمی گیرند. آنها برای خواندن شما وجود دارند یا نه.

با تشکر،
خلاصه کیفیت

منبع: https://www.qualitydigest.com/inside/innovation-article/ai-could-make-construction-unrecognizable-10-years-062123.html

تاریخ انتشار : چهارشنبه 30 خرداد 1392 – 12:02

“اگر ما بتوانیم هوش مصنوعی را برای همه مردمی کنیم و چیزهایی که از آن استفاده می کنیم بهبود پروژه کلی، بهبود قابل تحویل، بهبود سودآوری محصول است، پس می توانیم از آن برای بهبود قابل تحویل و بهبود سودآوری همه استفاده کنیم. ” او می گوید. «کسب و کار بارها به نوآوری نیاز دارد، و هنوز هم نیازهای تجاری زیادی در مورد اطمینان از اینکه مردم را مسئول می‌دانید، اینکه مردم آنچه را که قرار است ارائه می‌کنند، وجود دارد.»

مورفی می‌گوید: «چیزهای از دست رفته کمتر و سفارش‌های تغییر کمتری وجود دارد، و شما واقعاً می‌توانید درک کنید که چگونه این شغل قرار است بالا برود». در حال حاضر، بیشتر انسان‌ها این تجمل را ندارند. آنها خیلی شلوغ هستند و وقت خود را صرف کارهای احمقانه می کنند.»

لنگیزا: “(در) ساخت و ساز، و به ویژه فناوری ساخت و ساز، رویکرد بسیاری از شرکت ها این بوده است که “من می خواهم داده های خود را حفظ کنم، داده های من است، و من آن را نگه می دارم و آن را محکم نگه می دارم.” می گوید. و مطمئناً در بین پلتفرم‌ها ادغام نشده است. مطمئناً در دسترس عموم نیست. و بنابراین اگر داده‌ها وجود نداشته باشند، نمی‌توانید آن مدل‌ها را آموزش دهید، درست است؟

بر اساس یک بیانیه مطبوعاتی ساخت و ساز ساحلی در مورد افتخار AGC خود، این شرکت نزدیک به 14000 ساعت کار خود را کاهش داد و تقریباً 1 میلیون دلار در سال اول خود با استفاده از Togal.AI پس انداز کرد. دقایق. مورفی خاطرنشان می کند که این ابزار اکنون با قابلیت ChatGPT ارائه می شود که به سازندگان اجازه می دهد از پرس و جوهای زبان طبیعی برای جستجوی اطلاعات در انواع مختلف اسناد برنامه ریزی، مشخصات، قراردادها، فاکتورها، برنامه ها و بودجه ها استفاده کنند. مدل های ChatGPT Togal.AI زمینه و هدف پرس و جوها را درک می کنند.

لنگیزا می گوید: «ما به مطالعات موردی زیادی نیاز داریم. ما به مطالعات موردی زیادی در مورد اینکه کجا درست پیش رفت نیاز داریم، و به مطالعات موردی در مورد اینکه کجا اشتباه بوده است نیاز داریم تا مردم بتوانند از دام‌های رایج اجتناب کنند.»

او می‌گوید: «من تصمیم گرفتم به صورت‌های مالی خود نگاه کنم و ببینم بیشترین نوع هزینه‌ها کجا بوده است. “بزرگترین سربار در شرکت ما، و برای اکثر شرکت های ساختمانی، بخش برآورد است. همانطور که در حال تجزیه و تحلیل آن بودیم، متوجه شدیم که آن قطعه برخاست… آن قطعه اندازه گیری، چیزی است که حدود 50 تا 60 درصد از کل زمان و پول را می گیرد. پس همان موقع بود که لامپ روشن شد.»

Lengieza بر این باور است که پیمانکارانی که بخش‌های بزرگی از داده‌ها را دارند، برای تأثیرگذاری بر نحوه تکامل هوش مصنوعی در صنعت مناسب‌تر خواهند بود. ChatGPT تنها به اندازه داده های مدل یادگیری ماشینی آن قدرتمند است. پس وقتی آن داده ها به راحتی در دسترس نباشند چه اتفاقی می افتد؟

اما تکالیف نه چندان احمقانه چطور؟ Ro Bhatia، رئیس و مدیر عامل PlanHub، می‌گوید هوش مصنوعی پتانسیل بالایی برای شناسایی و رفع نقص‌های تولید سیمان دارد. در جنبه صرفاً عملیاتی ساخت و ساز، Bhatia معتقد است که هوش مصنوعی می‌تواند تجزیه و تحلیل داده‌ها را تسریع کند و به تیم‌های پروژه کمک کند تا تصمیم‌های سریع‌تر و بهتر با درجه اطمینان بیشتری بگیرند. با تجزیه و تحلیل داده‌های پروژه‌های گذشته، سیستم‌های هوش مصنوعی می‌توانند الگوها را شناسایی کرده و پیش‌بینی کنند که کدام اجزای ساختمان به احتمال زیاد از کار می‌افتند و به پیمانکاران اجازه می‌دهد ضمانت‌های جامع‌تر و دقیق‌تری را به مشتریان خود ارائه دهند.

Lengieza اشاره می کند که BIM اکنون یک بخش استاندارد از عملیات ساخت و ساز است. او بر این باور است که هوش مصنوعی می‌تواند مسیر مشابهی را دنبال کند، به طوری که «بزرگ‌ترین پیمانکاران» ابتدا آن را امتحان می‌کنند و سپس می‌بینند که این فناوری «به سمت پیمانکاران فرعی سرازیر می‌شود». اما همانطور که این اتفاق می افتد، Lengieza امیدوار است که صنعت مسئولیت استفاده از هوش مصنوعی را بدون آسیب رساندن به کسی درک کند.

او اشاره می‌کند که هوش مصنوعی می‌تواند به انسان‌هایی که معمولاً تا سه روز را صرف رنگ‌آمیزی و ردیابی طرح‌ها می‌کنند، اجازه دهد تا تلاش‌های خود را بر روی وظایف استراتژیک‌تر پروژه‌های ساختمانی متمرکز کنند، که منجر به نتیجه بهتر و در نهایت بار مالی کمتری بر پیمانکاران عمومی و پیمانکاران فرعی آنها می‌شود.

با این حال، این می تواند با آموزش مناسب تغییر کند. Lengieza می‌گوید هدف نهایی این است که این فناوری به نقطه‌ای برسد که پیمانکاران لزوماً متوجه نشوند که حتی با هوش مصنوعی کار می‌کنند. آنها فقط می دانند که کارشان راحت تر است.

بنابراین لطفاً مسدود کننده تبلیغات خود را برای سایت ما خاموش کنید.

اگر تاریخچه نشانه ای باشد، پیمانکاران نه تنها برای مدیریت، بلکه مهار و مهار نوآوری مخرب، به خوبی مجهز هستند. رونق مداوم هوش مصنوعی ممکن است برای صنعتی که به طور مداوم در تلاش برای یافتن کارگران واجد شرایط است، دلهره آور به نظر برسد. اما چندی پیش، مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) نیز براق و جدید بود.

اولین بار در 15 مه 2023 منتشر شد SmartBrief.