GE Aerospace معماری انقلابی موتور را در Oak Ridge آزمایش می کند

با این حال، کسی باید برای این محتوا هزینه کند. و اینجاست که تبلیغات وارد می‌شود. بیشتر مردم تبلیغات را یک مزاحم می‌دانند، اما آنها علاوه بر اینکه به شرکت‌های رسانه‌ای اجازه می‌دهند سرپا بمانند، عملکرد مفیدی نیز دارند. آنها شما را از محصولات و خدمات جدید مرتبط با صنعت خود آگاه می کنند. همه تبلیغات در خلاصه کیفیت مستقیماً برای محصولات و خدماتی که اکثر خوانندگان ما به آن نیاز دارند اعمال شود. شما تبلیغات خودرو یا مکمل های سلامتی را نخواهید دید.

GE Aerospace اولین کسب و کاری است که از ابررایانه Frontier آزمایشگاه ملی Oak Ridge استفاده می کند. می تواند میلیاردها میلیارد عملیات در ثانیه را پردازش کند. جنرال الکتریک از آن برای مطالعه عملکرد معماری موتور فن باز برای موتورهای هواپیماهای تجاری نسل بعدی استفاده می کند. این مدل ها که با مشارکت ORNL توسعه یافته اند، می توانند به کاهش CO کمک کنند2 انتشار بیش از 20٪.

قول ما: خلاصه کیفیت فقط تبلیغات ثابتی را نشان می دهد که هرگز محتوا را پوشش نمی دهد یا پوشان نمی دهد. آنها هرگز سر راه شما قرار نمی گیرند. آنها برای خواندن شما وجود دارند یا نه.


معماری موتور فن باز RISE CFM. اعتبار: GE Aerospace

بنابراین لطفاً مسدود کننده تبلیغات خود را برای سایت ما خاموش کنید.

خلاصه کیفیت برای محتوای آن از خوانندگان هزینه ای دریافت نمی کند. ما معتقدیم که اخبار صنعت برای شما مهم است که کار خود را انجام دهید، و خلاصه کیفیت از کسب و کارهای مختلف پشتیبانی می کند.

Frontier یک ابررایانه HPE Cray EX از شرکت Hewlett Packard Enterprise با بیش از 9400 نود است که هر کدام به نسل سوم CPU AMD EPYC و چهار شتاب دهنده AMD Instinct 250X مجهز هستند. Oak Ridge Leadership Computing Facility یکی از امکانات کاربری دفتر علوم وزارت انرژی ایالات متحده است.

استفاده جنرال الکتریک از قدرت ابر محاسباتی و ابزارهای نرم افزاری به مهندسان کمک می کند تا آیرودینامیک فن باز و فیزیک آکوستیک را به روش های جدیدی درک کنند. برای مثال، Frontier توانایی ارزیابی بهتر فناوری‌های موتور جدید در مقیاس پرواز را در مرحله طراحی باز می‌کند. در نتیجه، جنرال الکتریک می تواند طراحی های سخت افزاری تست را بهبود بخشد و عملکرد موتور و یکپارچه سازی بدنه هواپیما را بهینه کند.

برای مدل‌سازی عملکرد موتور و سطوح نویز، GE Aerospace نرم‌افزاری ایجاد کرد که قادر به کار بر روی Frontier با قدرت پردازشی حدود 37000 GPU است. برای مقایسه، سرعت پردازش فرانتیر آنقدر قدرتمند است که هر فردی روی زمین در مجموع بیش از چهار سال طول می‌کشد تا کاری را که ابررایانه می‌تواند در یک ثانیه انجام دهد، انجام دهد.

نوآوری

GE Aerospace معماری انقلابی موتور را در Oak Ridge آزمایش می کند

بهره گیری از سریع ترین ابر رایانه جهان

اولین بار در 19 ژوئن 2023 منتشر شد اخبار ORNL.

برونسون مسر، مدیر علوم مرکز محاسبات رهبری Oak Ridge ORNL، که Frontier را در خود جای داده است، می گوید: «کار GE Aerospace یکی از ویژگی های اصلی محاسبات exascale را نشان می دهد: توانایی درک کمی طبیعت در پیچیدگی کامل آن. مانند هر ابزار علمی منحصربه‌فردی، تحقق این وعده نیازمند متخصصان متعهدی مانند تیم GE Aerospace و کارکنان OLCF است تا ایده‌ها را به بینش تبدیل کنند. این نتیجه یک گشت و گذار در علم محاسبات است که با همکاری هایی مانند این و قابلیت های منحصر به فرد Frontier امکان پذیر شده است.

(ORNL: Oak Ridge، TN؛ GE Aerospace: Le Bourget، فرانسه) – برای حمایت از توسعه یک معماری انقلابی جدید موتور فن باز برای آینده پرواز، GE Aerospace شبیه سازی هایی را با استفاده از سریع ترین ابررایانه جهان اجرا کرده است که می تواند داده‌ها را بیش از سرعت مقیاس بزرگ یا بیش از یک کوئنتیلیون محاسبه در ثانیه کاهش می‌دهد.

از طریق برنامه RISE، CFM International به توسعه معماری موتور با فن باز ادامه می دهد، که ناسل را برای کارایی بیشتر پیشرانه حذف می کند و در عین حال به همان سرعت و تجربه کابینی دست می یابد که مسافران هوانوردی تجاری امروزی می توانند از سفرهای هوایی انتظار داشته باشند. پیشرفت در برنامه RISE در مسیر آزمایش های زمینی و پروازی در اواسط این دهه است تا فناوری های جدیدی را برای استفاده در موتورهای هواپیماهای تجاری آینده نشان دهد که می توانند در اواسط دهه 2030 وارد خدمت شوند.

با تشکر،
خلاصه کیفیت

منبع: https://www.qualitydigest.com/inside/innovation-news/ge-aerospace-tests-revolutionary-engine-architecture-oak-ridge-070523.html

GE Aerospace با اتصال نرم‌افزار دینامیک سیالات محاسباتی خود با Frontier، توانست حرکت هوا را در مقیاس کامل و طراحی فن باز با جزئیات باورنکردنی شبیه‌سازی کند.

محمد علی، معاون و مدیر کل مهندسی GE Aerospace، می‌گوید: «توسعه موتورهای هواپیمای جدید که بازی را تغییر می‌دهند، نیازمند قابلیت‌های فنی تغییردهنده بازی است. مهندسان GE Aerospace با ابررایانه در حال تعریف مجدد آینده پرواز و حل مشکلاتی هستند که قبلا غیرممکن بود. همراه با وزارت انرژی ایالات متحده و آزمایشگاه ملی اوک ریج، ما ابررایانه را به عنوان ابزاری انقلابی برای طراحی موتورهای هواپیما برای یک تغییر گام در یک نسل در بهبود بهره‌وری سوخت نشان می‌دهیم – که برای کمک به صنعت هوانوردی در جهت رسیدن به آن ضروری است. هدف صفر خالص CO2 انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2050.

GE Aerospace و مرکز تحقیقات پیشرفته آن برای بیش از یک دهه با وزارت انرژی ایالات متحده همکاری کرده اند تا تأثیر محاسبات با کارایی بالا را بر طراحی صنعتی برای پرواز نشان دهند. در سال 2021، GE و Safran Aircraft Engines از برنامه CFM RISE (نوآوری انقلابی برای موتورهای پایدار) رونمایی کردند که شامل توسعه معماری‌های پیشرفته موتور مانند فن باز، همراه با مدیریت حرارتی پیشرفته، احتراق و قابلیت‌های الکتریکی هیبریدی است. هدف برنامه RISE توسعه فناوری هایی است که موتورهای آینده را قادر می سازد حداقل 20 درصد مصرف سوخت کمتر و 20 درصد CO کمتر داشته باشند.2 آلایندگی در مقایسه با کارآمدترین موتورهای امروزی.