گمشده در فکر: چگونه مغز ما نوآوری تجاری را محدود می کند

با تشکر،
خلاصه کیفیت

منبع: https://www.qualitydigest.com/inside/management-column/lost-thought-how-our-brains-limit-business-innovation-070523.html

افزایش خلاقیت: تیم های چندکاره تغییرات قابل توجهی را در مورد پرورش خلاقیت و نوآوری ارائه می دهند. این تیم ها با گرد هم آوردن افراد با تخصص های مختلف، تبادل نظر از رشته های مختلف را تسهیل می کنند. شگفت‌انگیز است که چه اتفاقی می‌افتد وقتی شما یک دسته از افراد باهوش و با استعداد از مشاغل یا زمینه‌های مختلف را در یک اتاق قرار می‌دهید تا با هم کار کنند. آن‌ها می‌توانند بینش‌های جدید، رویکردهای جایگزین و راه‌حل‌های نوآورانه‌ای تولید کنند که در غیر این صورت ممکن نبود. بعلاوه، این نوع همکاری ما را از روش‌های معمول تفکر خارج می‌کند، که منجر به فرآیند حل مسئله خلاق‌تر می‌شود. مثل جادو است!

نتیجه

به روز رسانی در زمان واقعی: با ظهور منابع داده بلادرنگ و تکنیک های پیشرفته تجزیه و تحلیل، DSS ها به ابزاری ارزشمند برای تصمیم گیرندگان در هر چشم انداز تجاری سریع تبدیل شده اند. این سیستم‌ها با استفاده از الگوریتم‌های یادگیری ماشینی و سایر متدولوژی‌های پیشرفته، سازمان‌ها را قادر می‌سازند تا با ارائه اطلاعات و بینش‌های به‌روز، از منحنی جلوتر بمانند. با این چابکی جدید، شرکت‌ها می‌توانند به سرعت استراتژی‌های خود را با شرایط متغیر بازار تطبیق دهند یا به اطلاعات جدید به سرعت پاسخ دهند و تأثیر عقلانیت محدود را بر فرآیندهای تصمیم‌گیری خود به حداقل برسانند. در نتیجه، DSS ها به یک جزء حیاتی از عملیات تجاری مدرن تبدیل شده اند و به رهبران صنعت کمک می کنند تا تصمیمات آگاهانه بگیرند و از رقبا جلوتر بمانند.

تونل زنی شناختی

با افزایش پیچیدگی محیط های کسب و کار، تصمیم گیرندگان باید حجم وسیعی از اطلاعات را پردازش کرده و عوامل مختلفی را که بر تصمیمات آنها تأثیر می گذارد، تجزیه و تحلیل کنند. این می تواند منجر به ناکارآمدی در فرآیند تصمیم گیری شود. سیستم های پشتیبانی تصمیم (DSS) با ارائه اطلاعات و ابزارهای تحلیل مربوطه به تصمیم گیرندگان راه حلی برای این مشکل ارائه می دهند.

راه حل: تیم های متنوع و متقابل

بنابراین لطفاً مسدود کننده تبلیغات خود را برای سایت ما خاموش کنید.

منابع
1. سلتن، راینهارد. «عقلانیت محدود چیست؟»؛ عقلانیت محدود: جعبه ابزار تطبیقی. مطبوعات MIT، 2002.
2. Jarmasz، J.، Herdman، CM، و Johannsdottir، KR “توجه مبتنی بر شی و تونل زنی شناختی.” مجله روانشناسی تجربی: کاربردی، مارس 2005.

تحلیل و مدل سازی: سیستم‌های پشتیبانی تصمیم می‌توانند تصمیمات معمول و تکراری را با استفاده از قوانین یا الگوریتم‌های از پیش تعیین‌شده ساده‌سازی کنند و منجر به تصمیم‌گیری کارآمدتر شوند. با واگذاری این تصمیمات به سیستم، تصمیم گیرندگان می توانند تلاش های شناختی خود را به سمت انتخاب های پیچیده و استراتژیک سوق دهند. وقتی صحبت از تصمیماتی می شود که به عنصری از خلاقیت و قضاوت انسانی نیاز دارد، نمی توان بر ارزش تخصص انسانی بیش از حد تأکید کرد. در نتیجه، یک DSS می تواند به طور قابل توجهی بهره وری و اثربخشی در تصمیم گیری را برای متخصصان در صنایع مختلف افزایش دهد.

خلاصه کیفیت برای محتوای آن از خوانندگان هزینه ای دریافت نمی کند. ما معتقدیم که اخبار صنعت برای شما مهم است که کار خود را انجام دهید، و خلاصه کیفیت از کسب و کارهای مختلف پشتیبانی می کند.

قول ما: خلاصه کیفیت فقط تبلیغات ثابتی را نشان می دهد که هرگز محتوا را پوشش نمی دهد یا پوشان نمی دهد. آنها هرگز سر راه شما قرار نمی گیرند. آنها برای خواندن شما وجود دارند یا نه.

راینهارد سلتن، استاد Juridicum، دانشگاه بن، توضیح می دهد که عقلانیت محدود یک محدودیت طبیعی انسانی است، اما راه هایی برای کاهش اثرات آن و بهبود تصمیم گیری وجود دارد.1 بنابراین دفعه بعد که با انتخاب سختی روبرو شدید، وقت بگذارید و تمام گزینه های خود را به طور کامل در نظر بگیرید. در هر کسب و کار یا سازمانی، درک این نکته مهم است که انسان ها همیشه به منطقی ترین راه تصمیم نمی گیرند. ما تعصبات خود را داریم، دامنه توجه محدودی داریم، و گاهی اوقات، فقط فرسودگی آشکار. با این حال، درک این حوزه های عقلانیت محدود می تواند تصمیم گیری تجاری ما را بهبود بخشد.

یک سیستم پشتیبانی تصمیم (DSS) شامل فناوری و فرآیندهایی است که از فعالیت‌های تصمیم‌گیری پشتیبانی می‌کند، به‌ویژه زمانی که با مشکلاتی که به سرعت در حال تغییر هستند مواجه می‌شوند که به راحتی از قبل مشخص نشده‌اند.

آیا تا به حال تصمیمی گرفته اید که بعداً از آن پشیمان شوید؟ شاید شما آیتم اشتباهی را در منو انتخاب کرده اید یا بدون در نظر گرفتن همه گزینه های خود، خریدی عجولانه انجام داده اید. تو تنها نیستی. اینجاست که عقلانیت محدود وارد می شود. به زبان ساده، به این معنی است که مغز ما تنها قادر به پردازش مقدار محدودی از اطلاعات در یک زمان است، که می تواند منجر به تصمیم گیری های کمتر از بهینه شود.

با این حال، کسی باید برای این محتوا هزینه کند. و اینجاست که تبلیغات وارد می‌شود. بیشتر مردم تبلیغات را یک مزاحم می‌دانند، اما آنها علاوه بر اینکه به شرکت‌های رسانه‌ای اجازه می‌دهند سرپا بمانند، عملکرد مفیدی نیز دارند. آنها شما را از محصولات و خدمات جدید مرتبط با صنعت خود آگاه می کنند. همه تبلیغات در خلاصه کیفیت مستقیماً برای محصولات و خدماتی که اکثر خوانندگان ما به آن نیاز دارند اعمال شود. شما تبلیغات خودرو یا مکمل های سلامتی را نخواهید دید.

این مقاله به مفاهیم عقلانیت محدود و تونل‌سازی شناختی می‌پردازد، دو محدودیتی که می‌تواند تولید ایده‌های جدید و نوآورانه را برای کسب‌وکارها دشوار کند. رهبرانی که از این چالش‌ها آگاه هستند، می‌توانند اقداماتی را برای کاهش آن‌ها انجام دهند، مانند دادن زمان بیشتری برای تصمیم‌گیری و تشویق به کشف گزینه‌های متعدد.

عقلانیت محدود

اتوماسیون تصمیم گیری: این DSS ها بر اساس قوانین یا الگوریتم های از پیش تعریف شده ای هستند که به خودکارسازی فرآیندهای تصمیم گیری کمک می کنند و تصمیم گیرندگان را آزاد می کنند تا تلاش های شناختی خود را بر روی انتخاب های پیچیده تر متمرکز کنند. در جایی که قضاوت و خلاقیت انسان بسیار مهم است، یک DSS می‌تواند ابزار ارزشمندی باشد و افراد را قادر می‌سازد تا گزینه‌ها و سناریوهای مختلف را بررسی کنند، در حالی که سیستم از تصمیمات ساده‌تر مراقبت می‌کند. به طور کلی، DSS ها دارایی برای هر کسب و کاری است که به دنبال ساده سازی فرآیندهای تصمیم گیری خود است.

برای رسیدگی به مشکل تونل زنی شناختی، کسب و کارها می توانند تیم های متنوع و متقابلی تشکیل دهند. در اینجا آمده است که چگونه این رویکرد می تواند به غلبه بر چالش های مرتبط با تونل زنی شناختی کمک کند.

اگر می خواهید با دنیای کسب و کار دائماً در حال تغییر همراه باشید، باید روی بهبود فرآیندهای کسب و کار خود تمرکز کنید. این یک سرمایه گذاری کوچک است که به طور کلی سود قابل توجهی را می پردازد. کلید غلبه بر محدودیت‌های عقلانیت محدود و تونل‌سازی شناختی، پرورش فرهنگ نوآوری است که در آن کارکنان تشویق می‌شوند خارج از چارچوب فکر کنند و وضعیت موجود را به چالش بکشند. کسب‌وکارهایی که می‌توانند این کار را انجام دهند، برای حرکت در چشم‌انداز پیچیده دنیای تجارت مدرن و رسیدن به موفقیت بلندمدت مجهزتر خواهند بود.

دیدگاه های متنوع: آیا تا به حال عضوی از تیمی بوده اید که افراد مختلف از همه اقشار در آن حضور داشته باشند؟ شگفت آور است که چگونه دیدگاه های متنوع واقعاً می توانند دامنه ملاحظات را در طول فرآیندهای تصمیم گیری گسترش دهند. وقتی همه بینش ها و دانش منحصر به فرد خود را به میز می آورند، واقعاً می تواند گرایش های تونل زنی شناختی ما را به چالش بکشد و ما را با ایده ها و رویکردهای جایگزینی آشنا کند که شاید قبلاً هرگز به آنها فکر نکرده بودیم. به علاوه، دیدن این که چگونه همه این دیدگاه‌های مختلف می‌توانند برای خلق چیزی منحصربه‌فرد و نوآورانه کنار هم جمع شوند، جالب است.

یکپارچه سازی اطلاعات: جمع آوری و ترکیب داده ها از منابع مختلف برای تصمیم گیری آگاهانه بسیار مهم است. یک DSS با جمع‌آوری داده‌ها از منابع داخلی و خارجی و سازماندهی آن در یک نمای جامع برای تصمیم‌گیرندگان برای تجزیه و تحلیل به این امر دست می‌یابد. با ادغام و ادغام اطلاعات در یک پلتفرم، یک DSS به تصمیم گیرندگان کمک می کند تا بر بار بیش از حد اطلاعات غلبه کنند و بینشی به دست آورند که در غیر این صورت به دست آوردن آنها دشوار بود. این بدان معناست که کسب‌وکارها می‌توانند در فرآیند تصمیم‌گیری خود مطمئن‌تر باشند و انتخاب‌های آگاهانه‌تری داشته باشند که بر سازمان‌هایشان تأثیر مثبت بگذارد.