چگونه اهداف تجاری را با محدودیت‌های سیستم چشم‌انداز هماهنگ کنیم

منسیستم‌های بینایی ماشین صنعتی از دوربین‌های با وضوح بالا، الگوریتم‌های پردازش تصویر و هوش مصنوعی برای بهبود کنترل کیفیت، خودکارسازی بازرسی‌ها و بهینه‌سازی فرآیندهای تولید با دقت و کارایی استفاده می‌کنند.

بنابراین لطفاً مسدود کننده تبلیغات خود را برای سایت ما خاموش کنید.

تنظیم دقیق گسترده پس از نصب ضروری است. اما به دلیل محدودیت زمانی، این مرحله اغلب با عجله انجام می شود که منجر به ناامیدی و شکست می شود. این رویکرد عجولانه از دستیابی به درک جامعی از عملکرد و عملکرد سیستم بینایی و همچنین محدودیت‌های آن جلوگیری می‌کند. تست پذیرش کاربر باید شامل شبیه سازی دقیق، آزمایش و تجزیه و تحلیل نتایج باشد. ارزیابی ریسک باید قبل از هر گونه تغییر در پارامترهای دوربین پس از خرید انجام شود، و این اصلاحات فقط باید پس از بررسی کامل اعمال شوند.

دو راهی

پیاده‌سازی سیستم‌های بینایی شامل کاربردهایی مانند اسکن بارکد دو بعدی، تشخیص الگو و کاراکتر، اندازه‌گیری و اثبات خطا می‌شود. در طول سال ها، معرفی این سیستم ها به محیط های صنعتی موضوع بحث های زیادی بوده است.

اولین بار در 28 مه 2023 منتشر شد engineering.com

منبع: https://www.qualitydigest.com/inside/innovation-article/how-align-business-goals-vision-system-limitations-062723.html

نوآوری

چگونه اهداف تجاری را با محدودیت‌های سیستم چشم‌انداز هماهنگ کنیم

آزادسازی پتانسیل این فناوری با طراحی، آزمایش و همکاری

این قطع ارتباط بین اهداف تجاری و معماری سیستم حاصل می‌تواند به یک مسئله اصلی برای تیم پیاده‌سازی تبدیل شود. من با مدیران کارخانه صحبت کرده‌ام که از اجازه دادن دوربین‌ها به امکاناتشان ابراز پشیمانی کرده‌اند، زیرا نرخ واقعی خرابی دوربین باعث مقدار غیرقابل قبولی از زمان دانلود و از دست رفتن تولید شده است. توجه به این نکته مهم است که نارضایتی نتیجه کیفیت یا هدف سیستم چشم انداز نیست، بلکه ناشی از عدم درک محدودیت های فناوری، همراه با انتظارات عملکرد غیرواقع بینانه است.

اهمیت اجرای موثر

با این حال، کسی باید برای این محتوا هزینه کند. و اینجاست که تبلیغات وارد می‌شود. بیشتر مردم تبلیغات را یک مزاحم می‌دانند، اما آنها علاوه بر اینکه به شرکت‌های رسانه‌ای اجازه می‌دهند سرپا بمانند، عملکرد مفیدی نیز دارند. آنها شما را از محصولات و خدمات جدید مرتبط با صنعت خود آگاه می کنند. همه تبلیغات در خلاصه کیفیت مستقیماً برای محصولات و خدماتی که اکثر خوانندگان ما به آن نیاز دارند اعمال شود. شما تبلیغات خودرو یا مکمل های سلامتی را نخواهید دید.

برخورد با این سیستم ها به عنوان یک نیاز کلی پروژه، بر خلاف برآورده کردن اهداف تجاری یا فنی خاص، مشکلاتی را برای OEM ها ایجاد می کند. برنامه های فشرده می تواند محیط توسعه شتابزده را مجبور کند و منجر به مشخصات ضعیف و آزمایش ناقص شود. از آنجایی که بسیاری از OEM ها فاقد تخصص چشم انداز تخصصی هستند و به پشتیبانی تامین کننده متکی هستند، پیاده سازی بدون تست قابلیت اطمینان یا تکرارپذیری مناسب یک خطر جدی است. در نتیجه، سیستم‌های غیراستاندارد قبل از اینکه بتوانند به‌طور مؤثر تولید را پس از نصب در محل مشتری پشتیبانی کنند، نیاز به تجدید نظر زیادی دارند. این سیستم از الزامات تجاری واقعی، فاقد عملکرد، دوام یا قابلیت نگهداری است.

تاریخ انتشار : سه شنبه 6 خرداد 1392 – 12:02

اگرچه چشم انداز می تواند بسیاری از جنبه های عملیات تولید و مونتاژ را افزایش دهد، اجرای عملی این سیستم ها اغلب از اهداف مورد انتظار فاصله دارد. چشم انداز نادرست معمولاً نتیجه عدم هماهنگی اهداف تجاری و فنی است که منجر به معماری ای می شود که نیازهای سازمان را برآورده نمی کند.

هدف و نتایج مورد انتظار را درک کنید

مهم است که به خاطر داشته باشید که چرا یک سیستم بینایی در وهله اول انتخاب شده است. هدف کسب‌وکار بدون نقص برای مشتری، یکی از اهدافی است که چشم‌انداز را به عنوان راه‌حل فنی تحریک می‌کند. با این حال، تشخیص این که راه‌حل‌های دیگری وجود دارد، مهم است اگر راه‌حل دید اولیه ارائه نشود. در این مثال، هدف از صفر کردن نقص به میزان موفقیت بینایی 100٪ نیاز دارد. اما دستیابی به چنین میزان موفقیت برای اولین بار در یک محیط صنعتی بسیار دشوار است.

یک برنامه رایج استفاده از دوربین برای خواندن بارکدهای ردیابی است. دوربین های ثابت هرگز نمی توانند به نرخ خواندن 100% دست یابند و در نتیجه خط تولید ناخواسته متوقف می شود. انسداد (از گرد و غبار، خاک، مایع خنک‌کننده)، نور ضعیف، ناهماهنگی دوربین، یا بارکدهای آسیب دیده نیز می‌تواند باعث خوانش نادرست شود. برای جبران این چالش ها، اسکنرهای پشتیبان دستی اغلب در ایستگاه های مختلف مستقر می شوند. در حالی که گوشی های هوشمند به راحتی به دوربین به عنوان مشکل اشاره می کنند، مشکل اصلی اغلب در خود کیفیت تصویر نهفته است.

آیا می توان یک سیستم بینایی با قیمت مناسب با نرخ موفقیت بالا، قابلیت نگهداری خوب، قابلیت تنظیم آسان و قابلیت برنامه ریزی پیاده سازی کرد؟ این بستگی به نحوه درک همسویی بین اهداف تجاری و توانایی فنی دارد. استفاده نادرست از الزامات واقعی که خارج از توانایی فناوری است می تواند فاجعه بار باشد. می توان به یک سیستم مقاوم در برابر خطا و بدون خطا دست یافت، اما با هزینه زمانی و سرمایه گذاری مالی همراه است که برخی از تولیدکنندگان ممکن است در انجام آن تردید کنند.

محدودیت های دوربین

قول ما: خلاصه کیفیت فقط تبلیغات ثابتی را نشان می دهد که هرگز محتوا را پوشش نمی دهد یا پوشان نمی دهد. آنها هرگز سر راه شما قرار نمی گیرند. آنها برای خواندن شما وجود دارند یا نه.

با اذعان به اهمیت آزمایش کامل، تجزیه و تحلیل جامع میزان شکست و نیاز به سازگاری، سازندگان می توانند اجرای موفقیت آمیز سیستم های بینایی را تضمین کنند. زمان لازم برای دستیابی به یک سیستم بینایی با کارایی بالا احتمالاً طولانی‌تر از آنچه در شروع پروژه برنامه‌ریزی کرده‌اید است، اما مزایای بلندمدت بهره‌وری، کیفیت و کارایی عملیاتی آن را به یک تلاش ارزشمند تبدیل می‌کند.

یک سیستم خوب طراحی شده، به راحتی قابل تنظیم و برنامه ریزی می تواند اطمینان حاصل کند که هم نیازهای تجاری و هم نیازهای فنی برآورده می شود. برای این منظور، ایجاد یک سیستم بینایی با نرخ موفقیت بالا، تعمیر و نگهداری ساده و انعطاف پذیری امکان پذیر است. با این حال، رهبری شرکت باید تعادلی بین هزینه، عملکرد و توانایی سیستم برای انطباق و حفظ آن ایجاد کند. به این ترتیب تولیدکنندگان هنوز هم می توانند زمان خرابی را به حداقل برسانند، فرآیندهای تولید را بهینه کنند و کارایی عملیاتی کلی را افزایش دهند.

یکی دیگر از جنبه های حیاتی که باید در نظر گرفت، درک میزان شکست است. تنظیماتی که در یک سیستم بینایی برای افزایش عملکرد انجام می‌شود، ممکن است هفته‌ها طول بکشد تا مؤثر واقع شوند، حتی در نرخ شکست به اندازه 1 در 10000 قطعه. هر گونه اصلاحی می تواند به طور ناخواسته تعداد ردها را افزایش دهد و تنها پس از اجرای هزاران قسمت است که می توان تأثیر هر تغییری را به اندازه کافی ارزیابی کرد.