نقشه راه برای پیاده سازی فناوری پیکربندی

اولین قدم این است که سیستم هایی را که در اختیار دارید ارزیابی کنید و تعیین کنید کدام یک از آنها شامل داده هایی است که برای تعریف محصول شما برای شما حیاتی است. پس از اتمام آن، می توانید کار اصلی را شروع کنید، که با توسعه یک زبان مشترک شروع می شود – اساساً یک پایه ویژگی.

این فرآیند ممکن است فریبنده ساده به نظر برسد، اما می تواند دشوار باشد. این مثال واقعی از یک تولید کننده خودرو را در نظر بگیرید که کدهای مختلفی برای مجموعه ویژگی های بخش فروش و تولید خود داشت. از آنجایی که کدهای هر بخش قبلاً به طور محکم ایجاد شده بودند، آنها سعی کردند این دو مجموعه کد را تراز یا نقشه برداری کنند. بنابراین، “حصیر ماشین” در بخش فروش، “پوشش کف” در بخش تولید بود. اما این به طور فزاینده‌ای پیچیده‌تر شد، زیرا چیزی به‌عنوان یک آینه بغل تغییرات زیادی داشت: می‌توانست با گرمایش همراه باشد، می‌تواند موتوردار باشد، می‌تواند برچسبی داشته باشد که می‌گوید: «اشیاء نزدیک‌تر از چیزی هستند که به نظر می‌رسند».

برای ارائه محصولات جدید در مقیاس، کسب و کار شما باید با چابکی به تقاضاهای در حال تغییر بازار پاسخ دهد. با به اشتراک گذاری داده های بازاریابی و مهندسی، CLM به کسب و کارها این امکان را می دهد که بازخورد مشتری و سایر عوامل بازار را سریعتر در ایده های محصول جدید بگنجانند. این منجر به محصولات بهتر و به موقع تر و مزیت رقابتی می شود.

مراقبت از مشتری

نقشه راه برای پیاده سازی فناوری پیکربندی

یک واژگان مشترک ایجاد کنید

اما CLM فقط به اندازه داده های ارائه شده خوب است. ایجاد یک نقشه راه برای پیکربندی نیاز به کار اولیه دارد، اما نتایج ارزش تلاش را دارد. برای حذف سیلوها، تعریف یک زبان مشترک و به جریان انداختن داده ها از دستورالعمل های مورد بحث در بالا استفاده کنید.

منبع: https://www.qualitydigest.com/inside/customer-care-article/road-map-implementing-configuration-technology-061223.html

بنابراین لطفاً مسدود کننده تبلیغات خود را برای سایت ما خاموش کنید.

نگاشت مجموعه کدها بسیار سخت شد. یک طرح بهتر این است که تعیین کنید کدام یک از کدها یا اصطلاحات غالب است و آن را برنده بنامید. سپس بخش های دیگر آن کد را اتخاذ می کنند.

تعیین کنید که کدام سیستم ها صاحب کدام داده هستند

مدیریت چرخه عمر پیکربندی شامل مدیریت و کنترل موثر کل طول عمر یک آیتم پیکربندی برای یک محصول، از برنامه ریزی و طراحی اولیه تا استقرار، نگهداری، و در نهایت بازنشستگی یا دفع آن است. این شامل اطمینان از اینکه پیکربندی ها به درستی ایجاد، نظارت، به روز رسانی و بازنشستگی در طول چرخه عمر خود هستند.

به بلوک‌های ساختمانی (یعنی سیستم‌های موجود) که می‌خواهید در این سیستم جدید و یکپارچه قرار دهید نگاه کنید: سیستم‌های فروش، مهندسی، و ساخت و سیستم‌های کوچک‌تر شما با داده‌های خاص خود. هنگامی که تعیین کردید چه بلوک هایی دارید، یک نمای کلی خوب دریافت کنید. با این حال، اینجاست که بسیاری از شرکت‌ها کوتاهی می‌کنند، زیرا معمولاً آنها حتی نمی‌دانند بلوک‌های سازنده‌شان چیست. اگر به یک شرکت تولیدی بزرگ نگاه کنید، فقط سه سیستم اصلی وجود ندارد – صدها سیستم وجود دارد.

کار بعدی که باید انجام دهید این است که راننده شرکت را مشخص کنید. آیا شما یک شرکت بازارمحور، «بیرون به درون» هستید یا شرکتی مهندسی، محصول محور، «درون به بیرون» هستید؟ این مشخص می کند که چه جریانی داده در کدام جهت جریان دارد و چه سیستم غالبی خواهد بود که در مورد برخی از این کدها تصمیم می گیرد.

تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۲ – ۱۲:۰۳

هنگام مدیریت محصولاتی که می توانند به روش های مختلف پیکربندی شوند تا نیازهای مشتری را برآورده کنند، سیستم های مدیریت چرخه عمر پیکربندی (CLM) قدم منطقی بعدی است. CLM داده‌ها را از سیلوهای ERP، PLM و CRM افزایش می‌دهد تا کل کسب‌وکار بتواند پیکربندی‌های محصول را مشاهده کند و در سیستم‌ها در زمان واقعی، تنها با استفاده از داده‌های 100 درصد قابل اعتماد، همکاری کند.

مرحله بعدی جمع آوری تمام داده ها است: پیکربندی، فروش و سایر بخش های مرتبط. این بدان معناست که شما باید نحوه جریان داده و در کدام دنباله را تعریف کنید. بنابراین، در مورد فرآیندهای مدیریت تغییر در بخش‌های مختلف که تصمیم می‌گیرند چه چیزی و کدام دنباله را تعیین می‌کنند، چیزهای زیادی وجود دارد.