طراحی داخلی اداری

امروزه با توجه به افزایش علم فروش محصولات، شرکت های بزرگ و موفق به این نتیجه رسیدند که طراحی فضای داخلی تجاری و اداری تا چه حد بر جلب رضایت و اعتماد مشتریان آنها تاثیرگذار دکوراسیون داخلی فضای اداری است. چرا که تمام این نکات به ظاهر ساده، بر روند پیشرفت و بازده یک شرکت تاثیرگذار است. برند مرانتی، یکی از معتبرترین و بهترین برندهای تولید کننده انواع مبلمان اداری باکیفیت است که تا به امروز موفق به جلب رضایت و اعتماد مشتریان خود شده­ است. تا اینجا دیدیم که عناصر طبیعی و رنگها، از کارکنان در محیط کار افراد سالمتری رو میسازن. در طراحی فضا یکی از چالش هایی که معماران با آن مواجه بودند مقیاس و ساختار پر پیچ و خم ساختمان بوده است مساحت هر یک از چهار طبقه آن حدود ۷۵۰۰ متر مربع و تقریبا برابر با یکدیگر است. اولا باید توجه داشت که چوب چوب طبیعی ترین مواد ساختمانی است.

قطعا استفاده از دکوراسیون تجملاتی کلاسیک با مبلمانهایی تمام چوب و روکشهای چرم طبیعی، میتواند بسیار پر هزینه باشد، اما در سبک مدرن که چیدمان بیشتر به سمت محیطی خلوتتر با متریالهای سادهتر گرایش پیدا میکند، از نظر اقتصادی نیز بسیار با صرفهتر است. فضای طراحی شده به نحوی است که با افزایش کارمندان قابلیت گسترش را داشته باشد و در قلب مرکزی فضا محلی برای تعاملات و فرصت هایی را برای ارتباط قوی فراهم می کند. در دکوراسیون داخلی ساده و کم هزینه، ساده ترین، سریع ترین و کم هزینه ترین راه برای طراحی دکوراسیون اداری اتاق مدیریت این است که از فضای خالی به روشی خلاقانه استفاده شود تا در نهایت منجر به افزایش بهره وری شود. یکی دیگه از گزینه های طراحی دفتر کار مدرن که از نظر اقتصادی نیز مناسب است، ساخت میز تحریر ایستاده است. المان ها و بخش های اصلی در طراحی دکوراسیون داخلی اداری مبلمان و صندلی های اداری هستند.

هر رنگ دارای قدرت و مفهوم خاصی است برای همین در انتخاب هر یک از آنها برای دکوراسیون اتاق کار اداری خود حتما با یک طراح داخلی مشورت نمایید. این کار حتی برای بزرگتر نشان دادن محیط کاری مناسب است که باعث جذاب تر و بازتر دیده شدن آن محیط می شود. صندلی ها برای استفاده طولانی مدت ، حتما ارگونومیک باشند . مخصوصاً در ساعات طولانی کار، صندلی های اتاق اداری با روکش های اثاثه یا لوازم داخلی ارگونومیک درجه یک مبله شده و راحتی ارتوپدی را برای کاربر فراهم می کند. بنابراین هنگام انتخاب میز مدیریتی مناسب، باید همواره به ابعاد و اندازه های آن، رنگ و طرح آن توجه کنید تا در عین ارگونومیک و زیبا بودن، کاربردی نیز باشد.

یک سالن چندمنظوره بزرگ، یک کتابخانه برای فعالیت های آرام متمرکز و دو آشپزخانه و سالنی برای نشست های غیر رسمی نیز در فضا طراحی شده است. اما ممکن است سبب خواب آلودگی شود. طراحی داخلی این دفتر اداری با هدف ایجاد مفهوم جدیدی از دفتر کار در چهار طبقه در مرکز مسکو صورت گرفته است این پروژه فضای کاری تازه ایجاد کرده و به سبب طراحی متناسب برنده جایزه Best Agile Office در Best Office Awards 2018 اعلام شده است و همچنین جایزه Grand Prix 2018 را برای بهترین دفتر از میان ۱۲۰ پروژه دریافت کرده است. طراحی داخلی اداری مانند طراحی هر محیط دیگر، دارای مشخصهها و نکاتی است که میتواند نقشی مهم در فضا و حس به وجود آمده در آن محیط داشته باشد. همگی نقشی مهم در حس و عملکرد کارکنان و حتی ارباب رجوع دارد. در طراحی داخلی اداری و دفتر-کار، اینکه به نقاشی ساده دیواره ها بسنده کنیم.

به منظور طراحی داخلی اداری و دفتر-کار، جانمایی مناسب بسیار ضروری است. اساس طراحی ما خلاقیت، زیبایی بصری، به همراه راحتی است. اون چیزی که بیش از همه در طراحی دفترِ کار مدرن نقش داره، طراحی بر اساس نیاز کارکنان، رضایت اونها از فضای کار و ایجاد یک تجربه کاربری فوقالعادهاس. انتخاب سبک مناسب برای هر فضایی نیازمند توجه به نکاتی مربوط به محیط است اول از همه ابعاد فضا را بررسی میکنیم چرا که به طور مثال فضای کوچک مناسب چینش دکوراسیون اداری کلاسیک نمیباشد و بهتر است از این سبک فاصله بگیریم. شاید از سالها پیش شنیده یا دیده باشید که رنگ طوسی یا خاکستری، رنگ مخصوص مراکز اداری است. که علاوه بر سلامت در بهبود راندمان کاری نیز پر تاثیر می باشد. در بخش کاربری، مسکونی، در بخش متراژ عدد 600 و در بخش تعداد وجه نما عدد دو را وارد میکنید. در گذشته دسترسی به دفترِ کار دارای پنجره خیلی باکلاس بود و فقط تعداد کمی از کارمندان از نور پنجره در محل کار خود استفاده می کردن. ساختمانهای اداری بایستی دارای انعطافپذیری، راحتی نگهداری، دسترسی مناسب و یک موقعیت اکولوژیکی (اقلیمی) مناسب باشند و از طرف دیگر یک محیط آرام، لذتبخش و مفید را برای استفاده کنندگان فراهم سازند.

در چیدمان انسانی جایی برای روابط میان فردی کارکنان در نظر گرفته نشده و از این نظر ضعیف به شمار میرود. از سویی دیگر با افزایش رقابت اقتصادی میان سازمانها و نیز، مطرح شدن تئوریهای جدید مدیریت نیروی انسانی و بهداشت محیط کار، سبکهای متنوعی از معماری داخلی اداری شروع به مطرح شدن کرد. تدوین برنامه های اولیه فضایی و مطالعات و طرح های مفهومی ، طراحی دو و سه بعدی که نیازهای کارفرما را یکپارچه می کند و مبتنی بر دانش اصول طراحی داخلی و نظریه های رفتار انسانی است . تزئین دیوارها با کاغذ دیواری یا پوستر یکی از شیوه های متداول دکوراسیون اداری کلاسیک است.

رایا دیزاین بیشترین زیبایی را با توجه به تمامی جنبه های دفتر کار برای شما فراهم می آورد. همچنین می توان با طراحی داخلی اداری، فضای اداره را برای کارکنان دلچسب تر کرد تا با ایجاد فضایی دوستانه و افزایش رضایت شغلی، روند کارها بهتر پیش رود. استفاده از طرح ها و رنگ های به ظاهر نامتعارف شاخصه ای است که امروزه در دکوراسیون فضای اداری شرکت های بزرگ دنیا به طور گسترده رعایت می شود. نور یکی از مهمترین مولفههای محیط است. یا با چه نوع وجنسی از کاغذ دیواری و رنگ های دکوراتیو جداره ای را متناسب با فضای مورد نیاز طراحی کنیم. در این فضا ها باید از متریال های شفاف مثل شیشه استفاده کرد مثلا برای جداکردن اتاق ها پارتیشن های تمام شیشه بهتر از پارتیشن های ام دی اف هستند. زیرا وجود یک فضای خصوصی برای افزایش تمرکز و آرامش کارمندها بسیار ضروری است.

این سبک شاید یکی از پربارترین سبکهای طراحی داخلی باشد که از بهترینهای دههی۵۰ یا ۶۰ باحال و هوای شهرنشینی دانمارک است. بقیه کارمندان مجبور بودن که تمام روز رو با چراغهای مصنوعی بگذرونن. به طور کلی نور زیاد، چه از نوع مصنوعی و چه طبیعی، چندان خوشایند نخواهد بود. به طور کلی مبلمان اداری به دو دسته­ی رسمی و راحتی تقسیم می شوند. مبلمان و تجهیزات اداری می باید متناسب با فضای دفتر کار به کار گرفته شوند. خطوط سازمانی طرحهای ردبول به زیبایی در فضای تعبیه شده است. بر اساس اینکه یک ساختمان اداری تا چه میزان بزرگ و گسترده است باید برای آن فضایی را جهت کارکینگ انتخاب کرد، تا بتوان ماشین های متعددی را در آن قرار داد به همین خاطر این موضوع بسیار حائز اهمیت است که در زمان طراحی ساختمان اداری میزان تعداد افرادی که در روز در آنجا رفت و آمد میکنند، حتما توجه شود و بر اساس این تعداد یک فضای استاندارد به پارکینگ اختصاص داده شود. در سبک دکوراسیون داخلی فضای اداری می توان با استفاده از چند المان طبیعی مانند گلدان های طبیعی یا مصنوعی، آکواریوم های زیبا و جذاب برای تغییر در روحیه افراد خود استفاده نمایید.

تنها کافیست به صفحه محصولات مرانتی مراجعه کنید و با انواع میزهای مدیریتی، میزهای اداری و پارتیشن های اداری زیبا و مدرن آشنا شوید. کم نیستند ادارههایی که دکوراسیونی زیبا و شیک طراحی میکنند و در عین حال، رسمی بودن خودشان را نیز حفظ میکنند. بسیاری از افراد متوجه تفاوت میان سبک مینیمال و خشکی آزاردهنده و بیروح نمیشوند که البته این موضوع موردبحث ما نیست. حذف سیستم های کاری قدیمی و از بین بردن خشکی دکوراسیون دفتر کار، باعث آرامش و زیبایی محیط کار و ساخت دفترِ کار مدرن میشه. شلف های اداری با کاربرد های متفاوت یکی از المان های بسیار مهم و کاربردی در دکوراسیون اداری محسوب می شوند. پالتی از سبزها، آبیها و زردها برای وسایل عجیبوغریب کاربردی بهتر از ترکیبی رندوم از رنگ-هایی که در سرتاسر اتاق پراکنده هستند دارد. برای طراحی معماری داخلی اداری شرکت، چقدر سرمایه نیاز است؟

مانند بسیاری از فضاهای اداری، سیرکولاسیون این مکان به نحوی است که قسمت مدیریت توسط پارتیشن یا دیوارهای شیشهای جدا شده است و هیچ گونه دیوار صلبی نمیبینید، مگر در مواقع ضروری که لازم بوده است محیطی جدا شود. عدم خلاقیت موجب تولید طرحهای تکراری و مشابه میشود که هیچ تمایزی با یکدیگر ندارند. لابی را میتوان به نوعی پیشانی و اولین تصویری دانست که هر بازدید کننده از سازمان با آن رو به رو میشود. نحوه چیدمان اتاق مدیریت باید به شکلی کاملا مدرن و امروزی باشد زیرا مهمترین تصمیم گیری ها و همچنین قرارهای کاری مهم در آن برگزار خواهد شد. به طور مثال، یکی از بزرگ ترین دغدغه های مدیران و کارفرمایان انتخاب میز مدیریتی و مبلمان اداری مناسب اتاق مدیریت می­باشد. در حال حاضر، مقرراتی در خصوص ساختمان های اداری استاندارد وجود دارد. یک پلان مناسب کارایی کارکنان را بهبود می بخشد و حال آنها رو خوب می کند. یک طراح باید آن ها را به درستی درک کند و توانایی این را داشته باشد که به خوبی از آن در فضا استفاده کند و در پلان ها آن را پیاده کند. بر این اساس می توان طراحی داخلی اداری را به انواع مختلفی شکل داد که هر کدام می تواند تلفیقی از اجزا گوناگون از رنگ و شکل و طرح باشند.