در آغوش گرفتن خالص صفر | خلاصه کیفیت

با این حال، کسی باید برای این محتوا هزینه کند. و اینجاست که تبلیغات وارد می‌شود. بیشتر مردم تبلیغات را یک مزاحم می‌دانند، اما آنها علاوه بر اینکه به شرکت‌های رسانه‌ای اجازه می‌دهند سرپا بمانند، عملکرد مفیدی نیز دارند. آنها شما را از محصولات و خدمات جدید مرتبط با صنعت خود آگاه می کنند. همه تبلیغات در خلاصه کیفیت مستقیماً برای محصولات و خدماتی که اکثر خوانندگان ما به آن نیاز دارند اعمال شود. شما تبلیغات خودرو یا مکمل های سلامتی را نخواهید دید.

صفر خالص فراتر از بی طرفی کربن است و تمام گازهای گلخانه ای از جمله متان (CH4، اکسید نیتروژن (N2O) و سایر هیدروفلوئوروکربن ها که تمایل دارند گرمای بیشتری نسبت به دی اکسید کربن به دام بیندازند. این شامل کاهش های بلندپروازانه انتشار، تغییرات سیستمیک در بخش ها، و حذف فعال انتشار است. با اتخاذ یک ذهنیت خالص صفر، می‌توانیم گذار به آینده پایدار را تسریع کنیم، انعطاف‌پذیری آب و هوا را تضمین کنیم و فرصت‌هایی برای نوآوری، مشاغل سبز و رونق اقتصادی ایجاد کنیم.

چرا به صفر خالص نیاز داریم؟

ساختمان های خالص صفر نمونه ای از چگونگی حرکت کسب و کارها به سمت این اهداف است. شرکت‌های پیشرو در حال کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای در طول چرخه عمر ساختمان‌های خود هستند. این را می توان با مقاوم سازی سازه های موجود و حصول اطمینان از اینکه سازه های جدید تولید گازهای گلخانه ای کم دارند انجام داد. این ساختمان‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در طول یک سال به اندازه مصرف انرژی تولید می‌کنند، بنابراین مصرف انرژی خالص صفر و در بسیاری از موارد انتشار کربن خالص صفر است.

انتشار گازهای گلخانه ای که توسط اقدامات انسانی منتشر می شود، تلفات خود را بر روی سیاره ما می کشد و ما را بیشتر به سمت یک بحران آب و هوایی برگشت ناپذیر سوق می دهد. اهداف خالص صفر دگرگون‌کننده، به‌ویژه زمانی که توسط دولت‌های سراسر جهان هدایت می‌شوند، می‌توانند به محدود کردن افزایش دما تا 1.5 درجه سانتی‌گراد تا سال 2050 کمک کنند.

دستیابی به انتشار کربن صفر خالص فقط یک الزام زیست محیطی نیست. همچنین فرصت های قابل توجهی را برای سازمان ها در هر اندازه ای ارائه می دهد. اینها شامل صرفه جویی در هزینه ناشی از بهره وری انرژی، بهبود شهرت برند و همسویی با افزایش تقاضای مصرف کنندگان و سرمایه گذاران برای شیوه های پایدار است.

چگونه کسب و کارها از صفر خالص سود می برند

بنابراین لطفاً مسدود کننده تبلیغات خود را برای سایت ما خاموش کنید.

ISO اصول راهنما را برای دستیابی به صفر خالص در COP27 در شرم الشیخ، مصر، در نوامبر 2022 راه اندازی کرد. این اصول نقشه راهی را برای سازمان ها، از جمله مشاغل، در سفرشان به انتشار کربن خالص صفر ارائه می دهد. دستورالعمل‌های خالص صفر تعاریف مشترک، اصول سطح بالا و راهنمایی‌های عملی را برای دستیابی به صفر خالص تا سال 2050 ارائه می‌کنند. آنها همچنین به نهادها کمک می‌کنند تا ادعاهای معتبری داشته باشند و گزارش‌های منسجمی درباره انتشار، کاهش و حذف تهیه کنند.

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۲ – ۱۲:۰۲

عناصر کلیدی عبارتند از:
• کاهش انتشار – کاهش انتشار در منبع موثرترین راه برای رسیدن به صفر خالص است. این امر می تواند با بهبود بهره وری انرژی، تغییر به منابع انرژی تجدیدپذیر و نوآوری در فرآیندهای کاهش ضایعات انجام شود.
• جبران کربن – برای انتشار گازهای گلخانه ای که نمی توان حذف کرد، جبران کربن راه حل مناسبی است. اینها شامل سرمایه گذاری در پروژه هایی است که گازهای گلخانه ای را در جو حذف یا کاهش می دهد.
شفافیت و پاسخگویی – نظارت و گزارش منظم انتشار گازهای گلخانه ای برای شفافیت و پاسخگویی بسیار مهم است. این همچنین به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا زمینه‌های بهبود را شناسایی کرده و پیشرفت را به سمت اهداف خالص خود دنبال کنند.
• مشارکت ذینفعان – درگیر کردن ذینفعان، مانند کارمندان، مشتریان، سرمایه گذاران و جامعه گسترده تر، کلید اجرای موفقیت آمیز استراتژی های خالص صفر است. این فرهنگ پایداری را تقویت می کند و اقدام جمعی را به سمت کاهش انتشار سوق می دهد.
• برابری و عدالت – دستورالعمل صفر خالص با اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد مطابقت دارد. اقدامات اقلیمی بارها و مزایای تغییرات آب و هوایی را در نظر می گیرد و تضمین می کند که پاسخ ها، از جمله مسئولیت هزینه ها، به طور عادلانه تقسیم می شود و از حقوق آسیب پذیرترین افراد محافظت می کند.

چرا استانداردهای ISO برای تغییرات آب و هوایی؟

با تشکر،
خلاصه کیفیت

منبع: https://www.qualitydigest.com/inside/management-article/embracing-net-zero-071323.html

قول ما: خلاصه کیفیت فقط تبلیغات ثابتی را نشان می دهد که هرگز محتوا را پوشش نمی دهد یا پوشان نمی دهد. آنها هرگز سر راه شما قرار نمی گیرند. آنها برای خواندن شما وجود دارند یا نه.

نet zero قوی ترین ابزار ما در برابر بحران آب و هوا است. گذار به انتشار خالص صفر راه حل قانع کننده ای را ارائه می دهد که نه تنها مزایای زیست محیطی بلکه مزایای اقتصادی، اجتماعی و بهداشتی را نیز ارائه می دهد. عدم اقدام سریع و قاطع، تغییرات آب و هوایی فاجعه بار، از جمله رویدادهای شدید آب و هوایی، افزایش سطح آب دریا، از دست دادن تنوع زیستی، و اختلال در تامین آب و غذا را به دنبال دارد.

مورد حرکت به صفر خالص غیرقابل انکار است. این فرصتی بی نظیر برای محافظت از سیاره ما، محافظت از سلامت انسان، ایجاد شکوفایی اقتصادی و تضمین آینده ای پایدار برای نسل های آینده است. ما باید به طور جمعی به این ضروری متعهد شویم و اقداماتی جسورانه و قاطع برای گذار به اقتصاد خالص صفر انجام دهیم.

دستورالعمل‌های Net Zero به وضوح کمک می‌کنند، اما به استانداردهای خوب دیگری نیز اشاره می‌کنند. به عنوان مثال، دستورالعمل ها به طور مفید مجموعه استانداردهای زیست محیطی ISO 14000 را تکمیل می کنند. علاوه بر این، آنها به عنوان مرجعی برای سازمان‌ها عمل می‌کنند تا با کمک به همسوسازی مجموعه‌ای از تلاش‌های مختلف، اهداف خالص صفر را تعیین کنند. دستورالعمل‌های Net Zero رویکردی سازگارتر را برای توسعه ابتکارات و محصولات آینده، از جمله استانداردها، امکان‌پذیر می‌سازد:
ISO 14090:2019، سازگاری با تغییرات آب و هوایی
ISO 14064-1:2018، گازهای گلخانه ای
ISO/DIS 14068، مدیریت گازهای گلخانه ای، مدیریت تغییرات آب و هوا و فعالیت های مرتبط

برای علت آب و هوا

با پذیرش دستورالعمل‌های Net Zero ISO، ما نه تنها به تعهد اخلاقی خود عمل می‌کنیم، بلکه زمینه را برای جهانی پاک‌تر، سالم‌تر و انعطاف‌پذیرتر فراهم می‌کنیم.