توسعه کنترل کیفیت درون خطی مواد پیشرفته برای برنامه های کاربردی Net-Zero

کیث پاتون، دانشمند ارشد تحقیقاتی NPL، در جمع بندی پروژه می گوید: «این یک فرصت فوق العاده برای نشان دادن طیف سنجی رامان خطی در یک محیط صنعتی بوده است. طیف سنجی رامان به طور گسترده ای برای تعیین خصوصیات گرافن مورد استفاده قرار می گیرد، بنابراین گسترش استفاده از آن به این روش هیجان انگیز است. با افزایش نرخ‌های تولید برای تولیدکنندگان مواد صنعتی، اندازه‌گیری‌های درون خطی مهم‌تر و گسترده‌تر می‌شوند و بنابراین مهم است که چالش‌های اندازه‌گیری درک شده و در اوایل فرآیند مورد توجه قرار گیرند.

قول ما: خلاصه کیفیت فقط تبلیغات ثابتی را نشان می دهد که هرگز محتوا را پوشش نمی دهد یا پوشان نمی دهد. آنها هرگز سر راه شما قرار نمی گیرند. آنها برای خواندن شما وجود دارند یا نه.

استفاده از طیف‌سنج قابل حمل رامان برای ارائه این اندازه‌گیری‌ها امکان اندازه‌گیری‌های درون خطی را با استفاده از ابزارهای نسبتا کم هزینه نشان داده است. این راه‌حلی را برای شرکت‌هایی ارائه می‌کند که طیف وسیعی از مواد پیشرفته را با استفاده از نانوپلاکت‌های GR2M برای کاربردهای خالص صفر تولید می‌کنند و به بریتانیا کمک می‌کند تا به اهداف انتشار کربن خالص صفر برسد.

جیرافن و مواد دو بعدی مرتبط (GR2Ms) می توانند به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای ناشی از تولید مواد پیشرفته کمک کنند. استفاده از نانوپلاکت‌های GR2M در کاربردهایی مانند تقویت بتن یا بهبود عملکرد باتری، به افزایش چشمگیر تولید GR2M نیاز دارد. با افزایش مقیاس تولید، اندازه‌گیری مؤثر و کارآمد خواص مواد نانوپلاکت‌ها، هم در محصول نهایی و هم به عنوان بخشی از سیستم‌های کنترل فرآیند، حیاتی خواهد بود.

برای مقابله با این چالش، آزمایشگاه ملی فیزیکی (NPL) با Thomas Swan & Co، یک شرکت تخصصی مواد شیمیایی مستقر در بریتانیا، کار کرد تا امکان اندازه‌گیری درون خطی نانوپلاکت‌های گرافن را در یک محیط صنعتی نشان دهد. یک طیف‌سنج قابل حمل رامان در تأسیسات تولید در مقیاس آزمایشی این شرکت نصب شد و برای اندازه‌گیری مواد در طول دوره تولید تنظیم شد.

این احتمال وجود دارد که ابزارهایی که برای اندازه‌گیری‌های درون خطی استفاده می‌شوند، وضوح کمتری نسبت به ابزارهای آزمایشگاهی و درجه تحقیقاتی داشته باشند. و درک تأثیر این امر بر معیارهای اندازه گیری حاصل برای اطمینان از نتایج گزارش شده به مشتریان ضروری است.

در حال حاضر از طیف‌سنجی رامان برای نظارت بر خواص مواد نانوپلاکت‌ها استفاده می‌شود. اما این امر مستلزم برداشتن نمونه‌ها و آماده‌سازی اضافی برای مناسب ساختن آن‌ها برای تجزیه و تحلیل است که فرآیند را به تأخیر می‌اندازد و هزینه‌های ذخیره‌سازی اضافی را متحمل می‌شود.

بنابراین لطفاً مسدود کننده تبلیغات خود را برای سایت ما خاموش کنید.

NPL با چندین شرکت دیگر، همراه با مرکز نوآوری مهندسی گرافن در دانشگاه منچستر، برای گسترش دامنه کاربردهای طیف‌سنجی رامان برای اندازه‌گیری‌های حین فرآیند، همکاری می‌کند. با درک اینکه چگونه چالش‌های اندازه‌گیری در تنظیمات مختلف متفاوت است، NPL ابزارهای اندازه‌گیری اضافی را توسعه می‌دهد که می‌توانند در خط یا در خط برای بهبود کنترل فرآیند پیاده‌سازی شوند. ترکیب اطلاعات از چندین روش اندازه گیری مختلف به این معنی است که می توان مشخصات کامل تری از مواد تولیدی به دست آورد. این به تولیدکنندگانی که نیاز به شناسایی سریع، تقریباً آنی و درون خطی مواد دارند، سودمند خواهد بود و به کاهش هزینه ها، کاهش ضایعات و بهبود کیفیت محصول کمک خواهد کرد.

خلاصه

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۲ – ۱۲:۰۲

خلاصه کیفیت برای محتوای آن از خوانندگان هزینه ای دریافت نمی کند. ما معتقدیم که اخبار صنعت برای شما مهم است که کار خود را انجام دهید، و خلاصه کیفیت از کسب و کارهای مختلف پشتیبانی می کند.

با تشکر،
خلاصه کیفیت

منبع: https://www.qualitydigest.com/inside/innovation-article/developing-line-quality-control-advanced-materials-net-zero-applications-0

با این حال، کسی باید برای این محتوا هزینه کند. و اینجاست که تبلیغات وارد می‌شود. بیشتر مردم تبلیغات را یک مزاحم می‌دانند، اما آنها علاوه بر اینکه به شرکت‌های رسانه‌ای اجازه می‌دهند سرپا بمانند، عملکرد مفیدی نیز دارند. آنها شما را از محصولات و خدمات جدید مرتبط با صنعت خود آگاه می کنند. همه تبلیغات در خلاصه کیفیت مستقیماً برای محصولات و خدماتی که اکثر خوانندگان ما به آن نیاز دارند اعمال شود. شما تبلیغات خودرو یا مکمل های سلامتی را نخواهید دید.

مارکو ویسکونتی، رهبر تیم تحقیقاتی توماس سوان و شرکت، می‌گوید: «امکان شناسایی نانوپلاکت‌های گرافن (GNP) در خط در طول فرآیند لایه‌برداری برای توماس سوان هیجان‌انگیز است. یک طیف سنج رامان خطی نه تنها پتانسیل گسترش توانایی ما برای مطالعه فرآیند لایه برداری را دارد، بلکه می تواند تولید GNP را کارآمدتر کند و قابلیت های کنترل کیفیت را افزایش دهد.