به طور کلی این فرآیند چیست؟

موتور ژنراتور توسط روغن ذخیره شده در پمپ کار میکند. موتور دیزل انرژی شیمیایی ذخیره شده در سوخت (گازوئیل) را به انرژی مکانیکی تبدیل میکند. جایابی ساختمان دیزل ژنراتور در محوطه پست: در تعیین ساختمان دیزل ژنراتور اضطراری عوامل ذیل تعیین کننده می باشند. موتور: موتور دیزل یکی از بخش های اساسی ژنراتور برق دیزلی محسوب میشود که بطور کلی توان اسمی و استندبای (اضطراری) یک موتور عامل تعیین قیمت و توان ژنراتور است. اصلی ترین و اساسی ترین بخش یک ژنراتور برق قسمت موتور آن می باشد که این قسمت می تواند تمام توان مکانیکی برای ژنراتور را فراهم تا ژنراتور بتواند کار کند. کاربر با فشار دادن این دکمه به راحتی میتواند دستگاه را آماده به کار کند. هر چه دستگاهی ایمن تر باشد سلامتی کاربر نیز بیشتر حفظ خواهد شد. همچنین جهت نائل شدن به طول عمر بیشتر دستگاه بهتر است که دیزل ژنراتور بمدت طولانی در کمتر از سی درصد از توان ماکزیمم خود کار نکند.

انواع دیزل ژنراتور

کوپله کردن دیزل ژنراتور، فرآیندی است که طی آن موتور دیزل و ژنراتور به هم وصل میگردند. در دنیا شرکت هایی وجود دارند که منحصراً در صنعت کوپله دیزل ژنراتور فعالیت مینمایند . در واقع ژنراتور برق وسیلهای است که انرژی مکانیکی به دست آمده از منبع بیرونی را به انرژی الکتریکی بعنوان خروجی تبدیل میکند. ژنراتور برق وسیلهای هست که نیروی الکتریسیته و برق تولید میکند و از قطع فعالیتهای روزانه یا اختلال در عملیات کاری پیشگیری میکند. گازوئیل یا به اصطلاح (دیزل) جزء گزینه های محبوب و رایج و کارآمد هست. ژنراتور برق یا موتور برق با قابلیتهای مکانیکی و الکتریکی مختلف برای مصارف گوناگون مورداستفاده قرار میگیرد که در ادامه به نقد و بررسی تخصصی انواع موتور برق (از موتور برق خانگی تا دیزل ژنراتور) و کاربرد هریک خواهیم پرداخت و قیمت موتور برق را در تمام مدلهای مختلف باهم مقایسه میکنیم.

پس از استفاده شیر بنزین را ببندید. ارسال سوخت به موتور از طریق پمپ سوخت در دیزل ژنراتور از مخزن و از طریق لولهکشی مخصوصی که در دیزل ژنراتور وجود دارد انجام میشود. ژنراتور برق شامل دو بخش است که یک بخش متحرک که اصطلاحا رتور نامیده می شود و بخش ثابت آن که استاتور نام دارد. روغن موتور باید در حالی که موتور را در فواصل منظم خاموش می کنیم، چک کرده و در صورت پایین بودن سطح آن ، روغنی با همان کیفیت و نام تجاری ، اضافه کنیم تا سطح روغن تا حد امکان نزدیک به علامت full روی گیج روغن بیاید. این بدان معناست که هنگام کار با همان ظرفیت، زمان کارکرد دیزل ژنراتور بیشتر است. از بهترین برندهای دیزل ژنراتور می توان به دیزل ژنراتور ولوو اشاره کرد.

در ژنراتور تک فاز، استاتور از تعدادی سیم پیچ سری تشکیل شده که ولتاژ خروجی تولیدی در همه سیم پیچ های استاتور برابر و هم فازند. دستگاه دیزل ژنراتور از یک موتور، منبع تغذیه، سیستم سوخت، سیستم روغن کاری، صفحه کنترل، تنظیم کننده ولتاژ، شارژ باطری، سیستم خنک کننده و خروجی، قالب مونتاژ اصلی تشکیل شده است. به عبارت دیگر دیزل ژنراتور با به کار گیری سوخت دیزل آن را تبدیل به برق خواهد کرد. این واحدها در جاهایی که قطع برق شبکه خسارت هایی را به دنبال دارد، اهمیت ویژه ای دارند. علاوه بر وظایف شناخته شده مانند تأمین توان پس از قطع شبکه، دیزل ژنراتورها به طور معمول شبکه های قدرت اصلی در سراسر جهان را به دو راه مجزا پشتیبانی می کنند.

به عنوان مثال، قیمت آهن و فولاد به دلیل تولید محدود و تعطیلی کارخانه فولاد افزایش مییابد و قیمت برخی از قطعات نیز به دلیل بهبود افزایش مییابد. به دلیل استفاده از گاز، قطعات دستگاه طول عمر بالایی دارد؛ و همچنین از لحاظ زیست محیطی نیز آلودگی کمتری در محیط و هوا نسبت به انواع مدل های بنزینی ایجاد میکند. موتور های برق را میتوان دیزل ژنراتور هایی نام برد که در مقیاس کوچک ، کار این ابزار تامین انرژی الکتریکی برای مکان های کوچک را انجام می دهد .موتور برق های بنزینی از متداول ترین انواع موتور برق ها می باشند که بیشترین مصرف را در بین عموم دارند ، این نوع موتور برق ها دارای مدت زمان کارکرد طولانی تری هستند ، سوخت این از موتور برق ها طبق نامشان بنزین می باشد، به این دلیل باید نسبت به باز بودن محیط استفاده ی آنها دقت لازم را داشت.

قیمت دیزل ژنراتور

موتورهای دیزلی برق کمتری مصرف می کنند و وزن سنگین تری دارند. ژانراتورهایی که دارای ابعاد بزرگ تری هستند به طور مستقل به محل مورد نظر حمل می شوند و مونتاژ آن ها در محل انجام می شود. این پنل وضعیت کارکرد، میزان روغن، مقدار ولتاژ خروجی، اخطار ها و علایم هشدار دهنده را به اپراتور اطلاع میدهد. این مقدار قدرتی است که می توانید روی ژنراتور خود برای تولید در مدت زمان طولانی حساب کنید، بنابراین در مقایسه با حداکثر توان، عدد بهتری است که باید به آن توجه کنید. بنابراین یکی از روش های بهینه سازی موتور برطرف کردن مشکل صدای آن می باشد. یا به کار انداختن این پمپ، جریان سوخت از طرف مکشی یا ورودی فیلتر کشیده شده و به داخل فیلتر و مدارسوخت رسانی پمپ می شود که باعث خالی کردن هوا یا هوا گیری سریع فیلتر سایر قسمت ها می گردد.

در قسمت معرفی محصولات ما مشخصات ژنراتور های موجود در رویان صنعت را به صورت کاتالوگ های کامل در اختیار شما قرار داده ایم. انتخاب و خرید یک برند قابلاعتماد، احتمال رضایت شما از ژنراتور برق خریداری شده را افزایش خواهد داد. یکی دیگر از نکاتی که در انتخاب یک دیزل ژنراتور باید در نظر گرفته شود پیش بینی احتمال توسعه واحد های صنعتی در آینده است که می تواند سبب افزایش مصرف برق درحالت اضطراری شود. مشکلی که با شکل گیری اسیدها در روغن موتور افزایش یافته است، به وسیلهٔ آب غلیظ شده و احتراق به وسیلهٔ محصولاتی است که باید به صورت نرمال در دمای بالاتر جوش آیند. به عنوان مثال، این نوع سوخت در مقایسه با دیگر سوختها مانند بنزین، با دمای بالاتر سوزانده می شود، از این رو کارآمدتر بوده و قدرت بیشتری را برای ژنراتور فراهم می کند. موتوربرق ها براساس نوع سوخت مصرفی مانند بنزین، پروپان درحالت گاز یا مایع، دیزل یا گازوئیل و یا گازطبیعی کارکردهای متفاوتی دارند.

بهترین راهنمای انتخاب انواع موتور برق ، کارشناسان باتجربه و تکنسین های حرفه ای شرکت های معتبر هستند. سپس بودجه خود را در نظر بگیرید؛ و با مطالعه درباره مشخصات فنی هر ژنراتور برق در سایت راشا ماشین، و یا مشاوره تلفنی با کارشناسان زبده آن، اقدام به خرید نمایید. تأمینکننده انرژی مکانیکی ممکن است توربین بخار، توربین آبی، توربین بادی یا یک موتور احتراق داخلی باشد.در این مقاله از پیکاتک به بررسی ژنراتور برق و مشخصات آن می پردازیم.

این یافته با عنوان قانون فارادی پایه ساخت ژنراتور ها را بنا گذاشت. این جریان, سایت کاراسهند شارژ الکتریکی جریان الکتریکی عرضه شده توسط ژنراتور است. در عوض، با استفاده از انرژی مکانیکی عرضه شده و با ایجاد حرکت و تولید بار الکتریکی در سیم پیچها در مدار الکتریکی، برق را به عنوان خروجی سیستم تولید خواهد کرد. از جمله معتبر ترین شرکت هایی که اقدام به تولید موتوربرق و عرضه آن به بازارهای جهانی نموده اند می توان به برند های المکس، هندا، لانسین، کاما، راتو ، هوادسان، گرین پاور ،کیپور جیانگ دانگ و… موتور اصلی ترین بخش دستگاه موتور است؛ که در واقع از آن به عنوان منبع تامین کننده انرژی استفاده میشود. سوی دیگر اهرم، خروجی این گاورنر است که به محل کنترل کننده میزان تبدیل توان یا تولید توان مثل انژکتور یا شیر سوخت خاص متصل است.

سیستم روغن کاری به مصرف بهینه موتور و طول عمر قطعات آن کمک میکند. دیزل ژنراتورها که به موتور برق نیز معروف هستند با بهرهگیری از گازوئیل بهعنوان سوخت، انرژی الکتریکی تولید میکند. دیزل ژنراتورهای خنک شونده با آی از رادیاتور و پمپ آب برای پایین نگه داشتن دمای داخلی به اندازه کافی استفاده می کنند. دمای قطعات موتور برق در حین انجام عملیات تولید برق مصرفی، افزایش پیدا می کند؛ که سیتم خنک کننده با کاهش دمای اجزا به طول عمر وکارایی بیشتر آن کمک می کند.

کاربرد دیزل ژنراتور

اطمینان حاصل کنید تا در اطراف ژنراتور 3 تا 4 فوت فضای خالی وجود داشته باشد و در بالای ژنراتور برق فضای کافی جهت تهویه وجود داشته باشد. هر چه حجم امور شما سنگینتر باشد باید دستگاهی با توان بالاتر انتخاب کنید. هر چه ژنراتور برق شما توان بیشتری داشته باشد میزان انرژی برق تولیدی آن نیز بیشتر خواهدبود. بنابراین در عملیات بزرگ تر بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد. ژنراتورهای دیزلی بیش از 35 سال است که راه حل های تجاری و صنعتی را برای تامین برق عرضه می کنند و طی این مدت پیشرفت های زیادی در تولید قطعات آن بوجود آمده بنابراین نمی توان از قطعات الکتریکی یک مدل قدیمی روی مدل های جدیدتر استفاده کرد.

دیزل ژنراتور چیست

اگر در اطراف پایانه ها خوردگی وجود دارد، کابل های باتری را بردارید و پایانه ها را با محلولی از جوش شیرین و آب بشویید و از ورود محلول به سلول های باتری جلوگیری کنید. از دیزل ژنراتورهای جوشکاری برای مواقعی که برای جوشکاری به جریان برق دسترسی وجود ندارد استفاده میشود.برای استفاده ازدیزل ژنراتور جوش باید ابتدا توان مصرفی دستگاه جوش خود را بدانید تا از این طریق بتوانید تعیین کنید که به دستگاه مولد چند کیلو وات نیاز دارید.برای محاسبه توان دستگاه جوش باید ولتاژ خروجی دستگاه جوش که با واحد ولت بیان میشود را بدانید.

اشاره کرد. راشا ماشین مفتخر است که با گزینش بهترین برندها، با کیفیت ترین محصولات را در اختیار مشتریان خود قرار دهد؛ و آن ها را در یک انتخاب مطمئن همراهی نماید.پیشنهاد راشا ماشین این است که قبل از خرید موتوربرق شرایط خود را بررسی کنید؛ ببینید از موتوربرق در چه زمینه هایی می خواهید استفاده کنید؟ موتور برق ها به وسیله سوخت های مختلفی کار میکند. در واقع موتور برق اتوماتیک قطعی برق را به وسیله یک برد کنترل حس میکند و به صورت خودکار موتور را برای تولید برق راه اندازی میکند. البته در برخی ژنراتور برق ها با سیستم ترکیب هندل و اتوماتیک می توان دستگاه را روشن یا خاموش کرد.

این بدین معنی است که تنظیمات راه اندازی را می توان به گونه ای انجام داد که دقیقا متناسب با موتور و بار مورد نظر باشد و به دیزل ژنراتور نیز فشاری وارد نکند. دیزل ژنراتور کوپله ایران: ولی اگر مراحل کوپله کاری داخل ایران انجام شود و قطعات به صورت مجزا وارد کشورمون شود و عملیات کوپله کاری اینجا انجام شود به آن دیزل ژنراتور کوپله ایران میگویند. ژنراتور برق عبارت است از مجموعه ای از قطعات به هم پیوسته که به صورت یک سیستم انرژی مکانیکی و چرخشی موتور را به انرژی الکتریکی و برقی تبدیل میکند، عمدتا این وسایل از بخش های اصلی موتور و ژنراتور تشکیل شده اند.ژنراتور های دارای دسته بندی های متفاوتی هستند که مهمترین معیار جهت جداسازی آنها از یکدیگر میزان قدرت خروجی آنهاست که با واحد قدرت وات اندازه گیری می شود .

توان دائم کار توانی است که شما نیاز دارید تا از دیزل ژنراتور به صورت ۲۴/۷ استفاده کنید که در آن حالت نیز میتوانید از ۷۰ الی ۸۰ % توان دائم کار ژنراتور استفاده کنید . روغنکاری باعث میشود که به موتور دیزل فشار کمتری وارد شود و اجزای آن به راحتی حرکت کنند. استفادهٔ مداوم از موتور برق باعث میشود اجزای داخلی آن داغ شود. تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی به وسیله موتور الکتریکی صورت میگیرد. وظیفه موتور تبدیل انرژی مکانیکی به الکتریسیته است. استاتور آلترناتور به صورت یک سری سیم پیچ به دور روتور بسته شده است.

با به کار گیری سوخت دیزل آن را تبدیل به برق خواهد کرد.