ایجاد نیروی کار آماده آینده | خلاصه کیفیت

می توانید برای FABTECH 2023 ثبت نام کنید اینجا.

بر اساس این گزارش، عوامل متعددی در ایجاد استعداد در تولید نقش دارند موسسه ی ملی استانداردها و تکنولوژی در وزارت بازرگانی آمریکا:
• کارمندان مسن تر در حال بازنشستگی هستند و کارگران ماهر کافی برای جانشینی آنها وجود ندارد.
• توسعه سریع فن آوری جدید، در غیاب آموزش همراه، می تواند کارگران را بدون مجموعه مهارت های لازم برای استخدام یا انجام وظایف شغلی خود رها کند.
• افراد جوانی که وارد نیروی کار می شوند از آینده شغلی این صنعت بی اطلاع هستند.
• ادارات استخدام به این شیفت ها عادت نکرده اند، که استخدام یا حفظ کارمندان را دشوار می کند.

“حمایت آموزشی و تشویق آموزشی کلید خواهد بود. لارا تریت، هماهنگ کننده برنامه و مدرس فناوری صنعتی در دانشگاه ایالتی می سی سی پی، می گوید: کارمندان همیشه گزینه ای برای «خرید» برای پذیرش فناوری ندارند، اما آنها باید بدانند که رهبران خط آنها به اندازه کافی آموزش خواهند دید و آنها نیز آموزش خواهند دید.

Scan & Sand با سرعتی قابل مقایسه یا سریعتر از یک اپراتور انسانی با تجربه عمل می کند. بسته به هندسه قطعه و دسترسی ابزار موجود برای ربات، می تواند بیش از 90 درصد سطح را سنباده بزند. ممکن است برخی از ویژگی‌های هندسی چالش‌برانگیز وجود داشته باشد که دست انسان می‌تواند با کاغذ سنباده به آن‌ها برسد که ممکن است ربات با ابزارهای روباتیک امروزی نتواند به آنها دست یابد. با این حال، هزینه عملیاتی BEGA از زمان استقرار Scan & Sand کاهش یافته است و مدیران و کارگران هر دو از نتایج راضی هستند.

سنباده کاری رباتیک یک راه حل آشکار برای رفع کمبود نیروی کار و مشکلات ایمنی بود. با این حال، BEGA نگران تلاش های برنامه ریزی و سرمایه گذاری مالی بود. استقرار ربات ها در برنامه های کاربردی با ترکیب بالا به این معنی است که آنها باید برای هر قسمت جدید برنامه ریزی شوند. برنامه نویسان ربات داخلی که مورد نیاز است هزینه ها را افزایش می دهد. همچنین این سوال وجود داشت که آیا سنباده کاری رباتیک کیفیت سطح مناسبی را ارائه می دهد یا خیر.

و گزارش مشاغل می 2023 از سوی اداره آمار کار ایالات متحده چین و چروک جدیدی اضافه می شود: در حالی که اکثر بخش ها یا مشاغل خود را در این ماه به دست آوردند یا حفظ کردند، بخش تولید با کاهش خالص 2000 شغل با کاهش جزئی مواجه شد. این یک بازار کار پیچیده است، اما بازاری که می‌تواند با سیستم‌های خودکار راحت‌تر حرکت کند.

بنابراین لطفاً مسدود کننده تبلیغات خود را برای سایت ما خاموش کنید.

مراقبت از مشتری

ایجاد نیروی کار آماده آینده

چگونه فناوری‌های 4IR چشم‌انداز استعدادهای فلزکاری را تغییر می‌دهند

«فناوری به ما کمک می‌کند هوشمندتر و سریع‌تر استخدام کنیم، مهارت‌های (کارگران) را به سرعت توسعه دهیم و علایق و آشنایی آنها با فناوری را درگیر کنیم تا ارزش آنها را به حداکثر برسانیم. دین فیلیپس، DTM SME و رئیس شرکت Longevity Industries و یک استراتژیست نوآوری/مهندس فروش در LINK Systems می گوید: اتوماسیون به حداکثر رساندن ارزش افزوده کارکنان از طریق واقعیت افزوده و ایمن نگه داشتن آنها با واقعیت مجازی کمک می کند.

منتشر شده در 20 ژوئن 2023، در FABTECH وبلاگ.

با ارتقاء مهارت و مهارت مجدد کارگران، شرکت‌ها می‌توانند از انتقال یکپارچه به فرآیندهای مبتنی بر 4IR با حداقل وقفه اطمینان حاصل کنند. به علاوه، کارمندان با یادگیری نحوه استفاده از این فناوری جدید و پیشرفت پیشرفت شغلی، اعتماد به نفس بیشتری به دست خواهند آورد.

قول ما: خلاصه کیفیت فقط تبلیغات ثابتی را نشان می دهد که هرگز محتوا را پوشش نمی دهد یا پوشان نمی دهد. آنها هرگز سر راه شما قرار نمی گیرند. آنها برای خواندن شما وجود دارند یا نه.

انقلاب صنعتی چهارم به ادغام پیشرفت های دیجیتال – از جمله رباتیک، هوش مصنوعی (AI) و اتوماسیون – در صنایع سنتی اشاره دارد. 4IR تحولی را در تولید ایجاد کرده است که با معرفی فناوری‌های جدید به تکامل خود ادامه می‌دهد.

Jon Coners Sr.، مدیر تولید در Bega آمریکای شمالی می گوید: “بزرگترین نگرانی ما این بود که ترکیب قطعات ما بسیار بالا است.” «به نظر می‌رسید که خودکار کردن چنین عملیاتی کار بسیار دلهره‌آوری باشد. Scan & Sand توانایی کار بر روی یک جزء یا گروهی از اجزا را دارد و واقعاً (یک) عملکرد تنها با یک دکمه دارد که بسیار ساده است. Coners اضافه کرد که کاربران لازم نیست نگران داشتن یک راه اندازی ثابت باشند. “شما می توانید قطعات را به اطراف حرکت دهید، و ربات دوباره نگاه می کند!

فرصت های قابل توجهی برای افزایش بهره وری و کارایی در ساخت فلز وجود دارد. همانطور که اشاره شد، ماشین‌های خودکار در تکرار عالی هستند، چه جوشکاری، برش دقیق یا مونتاژ. فناوری رباتیک می تواند در فرآیندهای پیچیده، انجام وظایف پیچیده با سرعت و دقت بسیار مهم باشد. ربات های مشارکتی (cobots) نیز می توانند در کنار انسان ها برای بهبود بهره وری کار کنند. و الگوریتم‌های هوش مصنوعی ماشین‌ها را قادر می‌سازد تا مقادیر زیادی از داده‌ها را تجزیه و تحلیل کنند تا بتوانند کنترل کیفیت، تعمیر و نگهداری پیش‌بینی، هشدارهای ایمنی و سایر عملکردها را انجام دهند.

این اولین تلاش ما در زمینه رباتیک بود. ما مجبور بودیم شریکی داشته باشیم که در کنار ما باشد، و GrayMatter تا به حال بالا رفته است. GrayMatter شریک ما است، نه فقط یک فروشنده.»

با تشکر،
خلاصه کیفیت

منبع: https://www.qualitydigest.com/inside/customer-care-article/building-future-ready-workforce-072523.html

شرکت‌هایی که از اتوماسیون استفاده می‌کنند می‌توانند شکاف‌های ناشی از کمبود نیروی کار را پر کنند و عملیات را ساده‌تر کنند تا کارمندان نیازی به انجام کارهای تکراری نداشته باشند، بلکه می‌توانند بر روی وظایف مبتنی بر دانش تمرکز کنند. سیستم‌های خودکار همچنین می‌توانند بار فیزیکی برخی نقش‌های تولیدی را کاهش دهند، بنابراین کارگران مسن‌تر می‌توانند مدت بیشتری در کار بمانند. زمانی که شرکت‌ها از سایر اشکال فناوری 4IR استفاده می‌کنند، می‌توانند از مزایای مشابه بهره ببرند.

4IR چیست و چه کاری می تواند برای ساخت انجام دهد؟

این پیشرفت‌ها همچنین برای غلبه بر چالش‌های داخلی خط لوله استعدادها و افزایش نیروی کار ماهر ضروری هستند.

BEGA آمریکای شمالی، یک تولیدکننده فلزی مستقر در کالیفرنیا و متخصص در لامپ های داخلی و خارجی برای کاربردهای معماری، نمونه بارز این است که چگونه تولیدکنندگان می توانند با موفقیت به مشکلات نیروی کار با 4IR رسیدگی کنند. عملیات سنباده‌زنی بخشی جدایی‌ناپذیر از پردازش آنها است، اما چالش‌های خاصی را به همراه دارد:
• سنباده کاری از نظر ارگونومیکی مالیات و خسته کننده است، که جذب استعدادها را در زمان کمبود نیروی کار دشوار می کند. تیم منابع انسانی چندین هفته طول کشید تا موقعیت‌های اپراتور سنباده‌زنی را پر کنند که باعث تاخیر و محدودیت ظرفیت شد.
• فرآیندهای تکمیل سطح، به طور کلی، دارای نیروی کار بسیار بالایی هستند. حتی پس از پر شدن یک موقعیت، یک کارگر ممکن است به زودی پس از آن کار را ترک کند تا به یک شغل کم‌تر از لحاظ فیزیکی نیاز داشته باشد. دو تا سه هفته حضور در هواپیما و آموزش هزینه‌ها را افزایش می‌دهد و در صورت استعفای کارمند تمام این منابع هدر می‌رود.
• احتمال آسیب زیاد است. BEGA هر سال یک یا چند آسیب کارگر را تجربه می کرد. این هزینه قابل توجهی دارد و برای روحیه کارکنان مضر است.