اولین جایزه شینگو | خلاصه کیفیت

تاریخ انتشار : دوشنبه 19 تیر 1392 – 12:02

لاغر

اولین جایزه شینگو

سخنرانی هیجان‌انگیز هم‌نام این جایزه در سی و پنجمین سالگرد آن

اگر بزهای پیر دیگری در اولین مراسم اهدای جایزه شینگو حضور داشتند، لطفاً داستانی را به اشتراک بگذارید.

منبع: https://www.qualitydigest.com/inside/lean-article/first-shingo-prize-071023.html

در حالی که شینگو هرگز برای تویوتا کار نکرد، گفته می شود که او 3000 مهندس آن را آموزش داده است. مهمتر از آن، از طریق کتاب های او، جهان خارج از تویوتا برای اولین بار از سیستم تولید تویوتا آگاه شد. در سال 1988، شینگو دکترای افتخاری را از دانشگاه ایالتی یوتا دریافت کرد و از کمک های عمیق خود به جامعه از طریق نوشتن و آموزش برای آنچه که ما اکنون از آن به عنوان “لاغر” یاد می کنیم، قدردانی کرد. به نوبه خود، شینگو نام خود را به یک جایزه تولیدی، “جایزه شینگو آمریکای شمالی برای تعالی تولید” اعطا کرد. شینگو گفت که از طریق این جایزه می‌خواهد به پیشگامانی مانند فردریک تیلور و گیلبرت‌ها که تأثیرات مهمی داشته‌اند، «ببخشد».

سخنان شینگو نشاط آور، تحسین برانگیز و اعتباربخش بود. من فقط سه سال را صرف تمام نبردهایی کرده بودم که او در سخنرانی خود در کارخانه خودم توضیح داده بود. این تمام بازخوردی بود که نیاز داشتم. با خودم فکر کردم: «بله! ما در مسیر درستی هستیم.»

در روز اهدای جوایز، چند صد نفر – اکثراً دانشگاهیان و دانشجویان از USU – در یک سالن بزرگ جمع شدند. اعلامیه جایزه و به دنبال آن سخنرانی شینگو وجود خواهد داشت. او به همراه برنده جایزه از گلوب متالورژیکال و چند تن دیگر از مقامات بلندپایه روی میز نشسته بود. یک مجری مراسم، یک سرهنگ از پایگاه نیروی هوایی هیل در همان نزدیکی، در کنار صحنه نشست.

قول ما: خلاصه کیفیت فقط تبلیغات ثابتی را نشان می دهد که هرگز محتوا را پوشش نمی دهد یا پوشان نمی دهد. آنها هرگز سر راه شما قرار نمی گیرند. آنها برای خواندن شما وجود دارند یا نه.

در این هنگام خنده های عصبی در سالن بلند شد. اما شینگو تازه شروع کرده بود. او اکنون توجه خود را به سمت ناظم معطوف کرد، سرهنگی که لباس کامل به تن داشت. کتابش را بالا نگه داشته، تولید غیر بورسی (انتشارات تولیدی، 2006)، شینگو اعلام کرد، “من نسخه ای از این کتاب را برای رونالد ریگان فرستادم.” پس از مکثی، شینگو به طرف حضار برگشت و گفت: “معلوم است که او آن را نخوانده است، زیرا اگر خوانده بود، تا به حال مالیات های شما به دلیل صرفه جویی در هزینه های دولت کاهش یافته بود.” پس از مکثی، شینگو ادامه داد: «اما اکنون یک نسخه برای جورج بوش نیز فرستادم. شاید او آن را بخواند.» او 30 دقیقه دیگر با داستان های آشنا از کتاب هایش ادامه داد و مدیران و مهندسان را هدف گرفت. همه اینها برای تأثیر بود. این آخرین هجوم شینگو در پایان حمله 60 ساله اش به وضعیت موجود بود – سختی دانشگاه، دولت و جامعه.

با این حال، کسی باید برای این محتوا هزینه کند. و اینجاست که تبلیغات وارد می‌شود. بیشتر مردم تبلیغات را یک مزاحم می‌دانند، اما آنها علاوه بر اینکه به شرکت‌های رسانه‌ای اجازه می‌دهند سرپا بمانند، عملکرد مفیدی نیز دارند. آنها شما را از محصولات و خدمات جدید مرتبط با صنعت خود آگاه می کنند. همه تبلیغات در خلاصه کیفیت مستقیماً برای محصولات و خدماتی که اکثر خوانندگان ما به آن نیاز دارند اعمال شود. شما تبلیغات خودرو یا مکمل های سلامتی را نخواهید دید.

اگر چیزی به یاد ماندنی در مورد ارائه واقعی اولین جایزه شینگو وجود داشت، از آن زمان از بانک حافظه من گم شده است. اما آنچه بعد از آن اتفاق افتاد هرگز فراموش نمی کنم. شینگو که روی ویلچر نشسته بود، از جا برخاست تا ابتدا با دانشگاهیان حاضر در جلسه صحبت کند و آنها را تشویق کرد که از دفتر خود خارج شده و به دنیای واقعی بروند تا روش های او را مطالعه کنند. صحبت از طریق مترجم در مورد انقلابی خود آهنگر شینگو به روشی برای کاهش زمان تعویض ماشین اشاره کرد و گفت: 20000 پایان نامه دکتری در این زمینه وجود دارد. مقدار سفارش اقتصادی، اما نه یک پایان نامه در مورد SMED! میدونی چرا؟» او درخواست کرد. چون SMED خیلی ساده است. فقط علوفه کافی برای پایان نامه دکترا وجود ندارد.»