انقلابی در مهندسی کیفیت با ChatGPT

ماریا در حالی که با صدای بلند فکر می کرد، نگرانی های خود را به اشتراک گذاشت:
• با تمام گواهینامه های حرفه ای با کیفیت، مانند CRE، CQE، و غیره چه اتفاقی می افتد؟ داوطلبان به اینترنت دسترسی خواهند داشت و می توانستند بلافاصله پاسخ سوالات را دریافت کنند.
• در مورد آموزش چطور؟ با این اطلاعات در دسترس آنلاین، ارزش آموزش چیست؟ آیا باید نحوه تدریس خود را دوباره بررسی کنیم؟ چه تاثیری بر مهارت های تفکر انتقادی دارد؟ آیا باعث تنبلی دانش آموزان می شود؟

او به عنوان اولین کسی که وارد شد، به اشتراک گذاشت که در حالی که ChatGPT آنچه را که کاربر در جستجوی قبلی پرسیده بود به خاطر می آورد، اما در رویدادهای جاری گم شده بود.

گروه موافقت کردند و ماریا که هنوز وارد سیستم شده بود و صفحه نمایش خود را به اشتراک می گذاشت، آن را تایپ کرد:

او در مورد ضرورت SPC با توجه به روند جهت‌گیری هوش مصنوعی جویا شد و برخی از پاسخ‌ها را خواند:

تاریخ انتشار : سه شنبه 30 خرداد 1392 – 12:03

با تشکر،
خلاصه کیفیت

منبع: https://www.qualitydigest.com/inside/innovation-column/revolutionizing-quality-engineering-chatgpt-062023.html

اما قبل از اینکه او بتواند اینتر را بزند، بن فریاد زد: «بس کن! گوش کنید، ترس ما این است که هوش مصنوعی مشاغل ما را تصاحب کند. پس چرا در عوض آن را نپرسیم و ببینیم چه می‌گیریم؟» ماریا بلافاصله در آن بود:

قول ما: خلاصه کیفیت فقط تبلیغات ثابتی را نشان می دهد که هرگز محتوا را پوشش نمی دهد یا پوشان نمی دهد. آنها هرگز سر راه شما قرار نمی گیرند. آنها برای خواندن شما وجود دارند یا نه.

به زودی زمان تمام شد و ماریا دوباره به گروه پیوست.

در همین حال، ماریا، با کافئین بالا، به دنبال نظرات و مشاهدات دیگری در مورد ChatGPT بود. یکی از مقالاتی که خوانده بود به او کمک کرد تا متوجه شود که اکثر مردم برخی از وظایف کاری را تحت تأثیر ChatGPT و AI می بینند، بیشتر در سطوح درآمد بالاتر، اما این کار کل کار را از بین نخواهد برد.

مآریا دستانش را دراز کرد و در حالی که طعم ماندگار قهوه سیاه تیره و غنی را می چشید، نفس عمیقی کشید. او منتظر بود تا سیستم وارد شود و به جلسه دو هفته‌ای او با گروه نوآوری غیررسمی‌اش متصل شود، گروهی از متخصصان نیمه بازنشسته و علاقه‌مند به شیوه‌های کیفیت و همه چیزهای جدید.

برای متخصصان باکیفیت که با فرآیندهای تولید چاپ آشنا نیستند، این پاسخ سریع چشمگیر بود، اگرچه علم موشکی نبود. در حالی که آنها می خواستند عمیق تر در این مورد غوطه ور شوند، ماریا دوباره سوالات خود را مطرح می کرد. او شروع به تایپ کردن در پرس و جو خود کرد: “چت GPT چگونه بر روند آزمون گواهینامه CQE تاثیر می گذارد؟”

خلاصه کیفیت برای محتوای آن از خوانندگان هزینه ای دریافت نمی کند. ما معتقدیم که اخبار صنعت برای شما مهم است که کار خود را انجام دهید، و خلاصه کیفیت از کسب و کارهای مختلف پشتیبانی می کند.

جلسه با نزاکت های معمول شروع شد و سپس بن به ChatGPT اشاره کرد. این اواخر سروصدا شده بود. کسی در مورد آن شنیده یا با آن بازی کرده است؟

ماریا با صدای بلند گفت: «من شرط می بندم که این سطح بعدی هوش مصنوعی است و همه چیز برای شکست دادن ما انسان ها در نوشتن، محاسبات و قدرت جستجو آماده است. مانند جستجوی گوگل با استفاده از زبان استاندارد انسانی و دریافت پاسخی شبیه به انسان!

هوش مصنوعی جایگزین انسان نخواهد شد. اما می‌تواند مانند تمام فناوری‌های قبلی، وظایف ما را سریع‌تر و آسان‌تر کند. یک چیز مسلم است: کسانی که نحوه استفاده از این ابزارها را یاد می گیرند نسبت به کسانی که از ترس از استفاده از آنها امتناع می کنند برتری خواهند داشت.

ماریا کاملاً کافئین دار بود و ابتدا می خواست توانایی ها و محدودیت های ChatGPT را درک کند، با استفاده از چند نمونه پرس و جو در مورد موضوعات متفاوت:
• محاسبات کوانتومی را به زبان ساده توضیح دهید
• برای جشن تولد یک پسر 10 ساله به من ایده های خلاقانه بدهید
• چگونه می توانم یک درخواست HTTP در جاوا اسکریپت ایجاد کنم؟

پاسخ ChatGPT اطمینان بخش بود. آلفردو یک سوال بعدی داشت: “آیا ChatGPT انقلابی در مهندسی کیفیت ایجاد خواهد کرد؟” او دوباره اطمینان یافت:

با این حال، کسی باید برای این محتوا هزینه کند. و اینجاست که تبلیغات وارد می‌شود. بیشتر مردم تبلیغات را یک مزاحم می‌دانند، اما آنها علاوه بر اینکه به شرکت‌های رسانه‌ای اجازه می‌دهند سرپا بمانند، عملکرد مفیدی نیز دارند. آنها شما را از محصولات و خدمات جدید مرتبط با صنعت خود آگاه می کنند. همه تبلیغات در خلاصه کیفیت مستقیماً برای محصولات و خدماتی که اکثر خوانندگان ما به آن نیاز دارند اعمال شود. شما تبلیغات خودرو یا مکمل های سلامتی را نخواهید دید.

ماریا این جلسه را به پایان رساند: «ChatGPT می‌تواند مهندسی کیفیت را با دسترسی به دانش، شخصی‌سازی، سرعت و کارایی، آموزش و توسعه و بهبود مستمر متحول کند. با این حال، برای ما مهم است که توجه داشته باشیم که ChatGPT یک ابزار است و ما باید از آن در ارتباط با تخصص و مهارت‌های تفکر انتقادی خود که به عنوان مهندسان کیفیت انسانی داریم، استفاده کنیم.

نوآوری

انقلابی در مهندسی کیفیت با ChatGPT

کسانی که نحوه استفاده از این ابزارها را یاد می گیرند نسبت به کسانی که این کار را نمی کنند برتری خواهند داشت

ChatGPT قادر است مهندسان کیفیت تازه کار را از طریق جنبه های کیفی فرآیند تجزیه و تحلیل علت ریشه ای مربیگری کند. همانطور که افزونه های ریاضی گرا در دسترس تر می شوند، انتظار داریم که بتواند به استدلال در حل یک مشکل کمک کند، نوع سؤالات را راهنمایی کند (بر اساس جستجو در داده های تاریخی)، نتایج را پردازش کند، و قابلیت های استنتاجی را نشان دهد. . می‌تواند به کاربران کمک کند تا در میان فرضیه‌های مختلف قدم بردارند، نمودارهای کنترل را تجزیه و تحلیل کنند، فرد را وادار کند در مورد مراحل بعدی فکر کند، به طرح‌های نمونه‌برداری کمک کند و برای ممیزی کیفیت به عنوان نقطه شروع آماده شود.»

این گروه با کنجکاوی، تصمیم گرفت این موضوع را بیشتر بررسی کند، به ویژه اینکه چگونه ممکن است بر مهندسی کیفیت تأثیر بگذارد. گروه تصمیم گرفتند یک استراحت کوتاه داشته باشند تا ChatGPT را به تنهایی بررسی کنند و سپس در 15 دقیقه دوباره به هم متصل شوند.

توجه: اسکرین‌شات‌ها پاسخ‌های واقعی ایجاد شده توسط ChatGPT را نشان می‌دهند، یک مدل زبان که توسط آن توسعه یافته است OpenAI، مشاهده شده در 15 تا 19 آوریل 2023.