اتاق فرار از تاریخچه تا طراحی اسکیپ روم لحظه آخر | allescape

تمامی وسایل و تجهیزات داخل اتاق یک اسکیپ روم خفن، باید به روز چگونه اتاق فرار می سازیم؟ و سالم باشند. هر گونه وسیله ( گاوصندوق، درها، کمدها و…) خراب در داخل اتاق، می تواند علاوه بر ایجاد مشکل در حین بازی، یک ضد تبلیغ باشد و اعتبار مجموعه را زیر سوال ببرد. تجهیزات موجود، بعد از هر بازی باید بررسی و کنترل شوند تا از سلامت و صحت عملکرد آن اطمینان حاصل شود. بازیگرها نقش ویژه ای در ایجاد یک حس خوب در مورد اتاق فرار دارند. یک بازیگر کم تجربه به تنهایی می تواند اعتبار یک اسکیپ روم را زیر سوال ببرد. برای مثال با انجام حرکات اضافه باعث لو رفتن نقش خود در بازی شود.

اتاق فرارهای ترسناک:

اتاق فرار از تاریخچه تا طراحی اسکیپ روم لحظه آخر | allescape

دقت کنید که تمامی بازی‌ها برای سن ۱۶ سال به بالا طراحی شده‌اند. بازی‌های تسخیر، کلبه وحشت و روانی ۱۶ سال به بالا صرفاً مجاز به بازی کردن هستند. بچه‌های ۱۰ سال به بالا نیز می‌توانند همراه با بزرگ‌ترها در اتاق‌ها (قتل مرموز، جنگ و رویا) باشند. بازی کلبه وحشت، ۴ تا ۶ نفره است و در مدت ۶۰ دقیقه انجام می‌شود.

  • اگر خودتون وظیفۀ طراحی معماها و دکورها رو انجام نمی‌دید، نیاز به طراح بخش‌های مختلف بازی خواهید داشت.
  • مانند هر پروژه دیگر، پیش از شروع باید محاسبات هزینه؛ “فایده” انجام شود.
  • بازی طاعون در سال ۱۳۹۷ به دست تیم اسکیپ روم دات آی آر طراحی شد.
  • سطح بازی متوسط است و برای جوانان بین 17 تا 65 سال طراحی شده است.

اتاق فرار رویا تجربه‌ای جدید در انگیما است که با ۶۰ درصد فعالیت بدنی، یک روز هیجان‌انگیز برای شما خواهد ساخت. اتاق فرار رویا قوانین خاص خود را دارد و برای خارج شدن از آن باید محدودیت‌ها را کنار بگذارید. اگر قصد دارید در اسکیپ رومی قرار بگیرید که به شما ترس و یا آدرنالین خودنتان را ترشح کند، این اتاق به شما پیشنهاد نمی شود. اما اگر فردی هستید که قصد دارید دقایقی ذهنتان را وارد چالش هایی بکنید، این اتاق به شما پیشنهاد می شود. تمامی موارد گفته شده را افرادی که قصد تاسیس اسکیپ روم را دارند باید رعایت نماید تا بتوانند مجوز تاسیس این اتاق را بگیرند.

قدم هشتم: تبلیغات و معرفی اتاق فرار

اتاق فرار یک بازی یا سرگرمی ماجراجویانه و بسیار جذاب است که شرکت‌کنندگان با شرکت در این بازی باید با استفاده از استراتژی‌ها، نکات و سرنخ‌ها، معماها و پازل را حل کرده و بازی را تمام کنند. در هر قسمت از این فضا معماهای مختلفی پنهان شده‌ است که شرکت کنندگان باید در مدت زمان مشخص آن ها را پیدا کرده و حل نمایند. این بازی در فضاهای متفاوتی نظیر سلول های زندان، کلبه دورافتاده، هتل، استگاه های فضایی و رستوران طراحی می گردد. به هر کدام از این فضاها نیز سناریوهای منحصر به فردی اختصاص داده شده است که هر کدام هدف خاصی دارد. برای راه اندازی اتاق فرار و سفارش انواع تجهیزات اتاق فرار می توانید با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید و مشاوره رایگان بگیرید. برای ایده گرفتن برای انتخاب ژانر می‌توانید آن را در گروه ساخت اتاق فرار مطرح کنید تا از نظرات باقی افراد استفاده کنید؛ همچنین می‌توانید با مراجعه به آمار بازی‌های اتاق فرار از محبوب‌ترین ژانرها مطلع شوید.

، سناریونویس بر مبنای ایده‌های فیلم‌های سینمایی پرطرفدار و داستان‌های مهیجی که از شخصیت‌های مشهور و محبوب برخوردارند، اقدام به داستان‌سرایی و سناریونویسی برای اتاق‌ها می‌نماید. سپس نسخه نهایی سناریو در اختیار گروه معماری قرار می‌گیرد تا فضاسازی و خلق دکوراسیون متناسب با سناریو انجام شده و نقشه‌های مرتبط با تجهیزات بازی و نقاشی‌های گرافیتی طراحی و تهیه شوند. در آخرین مرحله، هوشمندسازی و ایجاد سیستم های کنترل بازی توسط واحد مهندسی الکترونیک انجام می‌گردد. هدف ما تولید یک محصول کاملاً صنعتی است، بنابراین طراحی بهینه و تولید با کیفیت دکوراسیون و بردهای الکترونیکی و سیستم‌های کنترلی زیر نظر واحد کنترل کیفیتت ویرا پارک، عملکرد محصول نهایی را تضمین می نماید. اگر خودتون وظیفۀ طراحی معماها و دکورها رو انجام نمی‌دید، نیاز به طراح بخش‌های مختلف بازی خواهید داشت. البته این استخدام ممکنه در ترکیب با اولین مراحل ساخت اتاق فرار اتفاق بیفته.

سوالات متداول مخصوص اتاق فرار شب سیزدهم