کیم جونگ اون: ما با دشمنان صحبتی نداریم

کیم جونگ اون با اشاره به برگزاری رزمایش یگان اتمی تاکتیکی این کشور از ۲۵ سپتامبر تا ۹ اکتبر (۷ تا ۱۷ مهر)، تصریح کرد: پیونگ یانگ از نزدیک مراقب وضعیت امنیتی ناپایدار در شبه جزیره کره و تمام حرکات نظامی دشمنان است. هبر کره شمالی گفته است که عملیات نظامی این کشور را در آینده تقویت می‌کند و نیازی به گفت وگو با دشمنان این کشور نیست.

کره شمالی طی یک هفته اخیر بارها موشک بالستیک به سمت دریای شرقی (دریای ژاپن) شلیک کرده است.

در همین رابطه آمریکا در هراس از آزمایش‌های موشکی کره شمالی و به رغم کارآیی نبودن ابزارهای فشار علیه این کشور، تحریم‌های جدیدی علیه پیونگ یانگ اعمال کرد.

پیش تر کره شمالی اعلام کرده بود که آزمایش‌های موشکی اخیر این کشور در چارچوب بازدارندگی و دفاع از خود در برابر تهدیدهای مستقیم نظامی آمریکا صورت گرفته است.

پیونگ یانگ می‌گوید آزمایش‌های موشکی این کشور اقدامی متقابل و در پاسخ به رزمایش نظامی آمریکا و کره جنوبی صورت گرفته است.

رهبر کره شمالی تاکید کرد باید یک علامت واضح به کشورهایی که خواستار تشدید وضعیت امنیتی در منطقه هستند، داده شود.

کیم تصریح کرد: «دشمنان همواره در مورد گفت وگو و مذاکره صحبت می کنند در حالی که دائم در حال اعمال تهدیدهای نظامی جدید علیه کره شمالی هستند. ما هیچ صحبتی با دشمنانمان نداریم. همچنین ضرورتی نمی بینیم با آنها گفتگو کنیم.»

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری «سوت کوریا نیوز نت»، کیم خاطرنشان کرد جمهوری دموکراتیک خلق کره (کره شمالی) هیچ نقطه مشترکی برای گفت وگو در مذاکره با آمریکا و کره جنوبی نمی بیند.

بر اساس این گزارش، موشک بالستیک میان برد کره شمالی که به تازگی شلیک شد و از فراز ژاپن گذشت، موشکی است که به تازگی ساخته شده و هدف شلیک این موشک، دادن هشدار قوی تر و واضح تر به دشمنان این کشور بوده است.

به استناد گزارش‌های خبری اوایل اردیبهشت ۱۴۰۱ کیم جونگ اون رهبر کره شمالی وعده داده است که توسعه برنامه تسلیحات هسته‌ای کشورش را شتاب می‌دهد و آنها را به گونه‌ای آماده می‌کند تا در هر زمانی مورد استفاده قرار بگیرد.


منبع: https://www.irna.ir/news/84909055/%DA%A9%DB%8C%D9%85-%D8%AC%D9%88%D9%86%DA%AF-%D8%A7%D9%88%D9%86-%D9%85%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%D8%B4%D9%85%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%B5%D8%AD%D8%A8%D8%AA%DB%8C-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D9%85