فوتونیکس پیشرفته، فتودیودهای نور خورشیدی کور خورشیدی کاربید سیلیکون را معرفی می کند

هومن شکوری، مدیر ارشد توسعه کسب‌وکار در Advanced Photonix می‌گوید: «ما هیجان‌زده‌ایم که این فتودیودهای باند پهن SiC UV را به بازار معرفی کنیم. این دستگاه‌ها مزایای زیادی نسبت به فتودیودهای UV سنتی دارند، از جمله عملکرد بالا، محدوده دمایی وسیع و عمر طولانی. ما بر این باوریم که این فتودیودهای جدید افزوده ارزشمندی به سبد محصولات ما خواهند بود و به مشتریان ما کمک می کنند تا نیازهای مورد نیاز نظارت بر UV خود را برآورده کنند.

با تشکر،
خلاصه کیفیت

منبع: https://www.qualitydigest.com/inside/metrology-news/advanced-photonix-introduces-silicon-carbide-solar-blind-uv-photodiodes-062823

(Advanced Photonix: Camarillo, CA) – Advanced Photonix، بخش OSI Optoelectronics و ارائه دهنده پیشرو راه حل های اپتوالکترونیک، دو فتودیود نور فرابنفش باند پهن جدید کاربید سیلیکون (SiC) را برای نظارت بر منبع فرابنفش معرفی کرده است. APX-SC0010 دارای 1 میلی متر است2 منطقه فعال، و APX-SC00025 دارای یک منطقه فعال 0.25 میلی متر است2. دستگاه های قوی و کور خورشیدی در محدوده طیفی 200 نانومتر تا 380 نانومتر کار می کنند و می توانند تمام طول موج های خارج از این محدوده، از جمله طیف مرئی را کاملاً مسدود کنند.

فتودیودهای جدید SiC به طور ویژه برای نظارت بر شاخص UV، اندازه‌گیری دوز و کاربردهای تشخیص شعله طراحی شده‌اند. این دستگاه‌ها با داشتن حساسیت پهنای باند (UVA+UVB+UVC) در 275 نانومتر، ویژگی‌های پاسخگویی عالی به اشعه ماوراء بنفش، و جریان تاریک بسیار کم حتی در دماهای بالا، برای کارهای تشخیص اشعه ماوراء بنفش که نیاز به مسدود کردن طول موج مرئی برجسته دارند، ایده‌آل هستند. آنها می توانند در دماهای بالا کار کنند و بین 200 نانومتر تا 400 نانومتر پاسخگو هستند و به دلیل شکاف باند وسیع به طول موج های طولانی تر پاسخگو نیستند.

این شرکت اخیراً اولین در صنعت 400 تا 1700 نانومتر آشکارسازهای حساس به موقعیت InGaAs قابل مشاهده (PSDs) را معرفی کرده است که به محدوده تشخیص 400 تا 1700 نانومتر در مقابل پاسخ طیفی استاندارد 700 تا 1700 نانومتر حساس است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این PSD های متمایز منطقه فعال با قطر 2 میلی متر با دقت تشخیص موقعیت بالا و مقاومت بین الکترود، برگه داده را مشاهده کنید. اینجا.