به حداکثر رساندن بهره وری کار هیبریدی | خلاصه کیفیت

سومین فعالیت مهمی که بهتر است از خانه انجام شود جلسات مجازی است. در یک نظر سنجی توسط شرکت نرم‌افزاری Slack، کارمندان گزارش می‌دهند که هر روز دو ساعت را در جلسات می‌گذرانند. استوارت تمپلتون، رئیس Slack در بریتانیا، گفت که کارفرمایان در معرض خطر تبدیل دفاتر خود به “قاتل بهره وری” هستند، زیرا کارکنان خود را فقط برای انجام تماس های ویدیویی وارد می کنند. به گفته وی، «مسافرت دو ساعته برای نشستن در تماس های ویدیویی، استفاده وحشتناکی از دفتر است».

آمریکایی ها زمان زیادی را برای رفت و آمد تلف می کنند. داده های سرشماری ایالات متحده از سال 2019 نشان می دهد حدود 10 درصد از آمریکایی ها در هر مسیر بیش از یک ساعت رفت و آمد داشتند، عمدتاً آنهایی که در مناطق متراکم شهری زندگی می کردند. به طور متوسط، آمریکایی ها در هر مسیر نیم ساعت در رفت و آمد هستند.

البته، برای آن دسته از کارگرانی که دفتر کار خانگی راحت و آرامی ندارند، برای کارفرمایان مهم است که یک محل کار جایگزین برای این سه کار، چه در یک دفتر متعلق به کارفرما یا یک فضای کار مشترک، فراهم کنند. با این حال، اکثریت بزرگی از کارمندان ترجیح می‌دهند که روی چنین کارهایی در خانه کار کنند.

نتیجه

دسته دیگری از کارهایی که زمان زیادی را برای کارمندان می گیرد، این است همکاری و ارتباط ناهمزمان. این ممکن است شامل ارسال ایمیل، ویرایش سند Google یا تابلوی دیواری یا انجام طوفان فکری ناهمزمان مجازی باشد. مک کینزی تحلیل و بررسی نشان می دهد که ایمیل به تنهایی به طور متوسط ​​28 درصد از زمان کار را برای کارکنان دانش به خود اختصاص می دهد. دلیلی برای رفت و آمد به دفتر فقط برای خواندن و ارسال ایمیل وجود ندارد.

با تشکر،
خلاصه کیفیت

منبع: https://www.qualitydigest.com/inside/lean-article/maximizing-hybrid-work-productivity-062223.html

تاریخ انتشار : پنجشنبه 22 خرداد 1392 – 12:03

اکنون، مدیران باید بیاموزند که چگونه با تعیین اینکه کارمندان چه کارهایی را می‌توانند در خانه بهترین کار را انجام دهند و زمانی که به دفتر می‌آیند روی چه چیزی تمرکز کنند، بهره‌وری کار ترکیبی را به حداکثر برسانند. با توجه به اینکه در مورد سه چهارم از همه شرکت‌های آمریکایی در حال اتخاذ یک مدل کار ترکیبی هستند، بهینه‌سازی این ترکیب از فعالیت‌های کارکنان هم برای موفقیت شرکت‌های فردی و هم برای اقتصاد ایالات متحده به عنوان یک کل بسیار مهم است.

در اینجا یک فیلتر کلیدی برای تعیین اینکه در کجا باید انجام شود وجود دارد: برای به حداکثر رساندن بهره‌وری، مدل‌های کار ترکیبی باید زمان رفت و آمد کارمندان را به حداقل برسانند. آمدن به دفتر باید برای یک هدف خاص باشد که بر هزینه‌های قابل توجه – از نظر زمان، پول و استرس – که در رفت‌وآمدها متحمل می‌شود، بیشتر باشد.

نکته مهم این است که این مطالعه همچنین نشان داد که مدیران خط به احتمال زیاد کار انعطاف پذیر را به عنوان ابزاری برای افزایش عملکرد (71.2٪) نسبت به مدیریت ارشد (65.6٪) می بینند. این ارقام اهمیت آموزش مدیریت ارشد را در مورد مزایای کار انعطاف پذیر و تأثیر مثبت آن بر عملکرد کارکنان نشان می دهد.

تحقیق بررسی شده یافت که زمان رفت و آمد طولانی تر با رضایت شغلی کمتر، افزایش فشار و سلامت روانی ضعیف تر ارتباط دارد. و کارگران شاد کارگران مولد هستند، همانطور که توسط اقتصاددانان در دانشگاه وارویک آنها آزمایش هایی را انجام دادند تا کشف کنند که احساس شادی باعث می شود افراد حدود 12 درصد بازده بیشتری داشته باشند. به همین ترتیب، الف مطالعه که توسط مدرسه بازرگانی سعید دانشگاه آکسفورد در BT، یک شرکت مخابراتی بریتانیا اداره می شود، نتایج بسیار مشابهی یافت: کارگران شاد 13 درصد بازده بیشتری داشتند.

قول ما: خلاصه کیفیت فقط تبلیغات ثابتی را نشان می دهد که هرگز محتوا را پوشش نمی دهد یا پوشان نمی دهد. آنها هرگز سر راه شما قرار نمی گیرند. آنها برای خواندن شما وجود دارند یا نه.

لاغر

به حداکثر رساندن بهره وری کار ترکیبی

بهترین کار برای انجام در خانه

رفت و آمدهای کاری شادی کارکنان را تضعیف می کند و بهره وری آنها را کاهش می دهد. علاوه بر این، کارمندان با کمال میل بخش قابل توجهی از زمان خود را صرف فقدان رفت و آمد در شغل اصلی خود می کنند. بنابراین، برای به حداکثر رساندن بهره‌وری کارکنان ترکیبی، هر فعالیت مبتنی بر دفتر باید بر بار اساسی رفت‌وآمد بیشتر باشد. علاوه بر این، اکثریت بزرگی از فعالیت‌هایی که کارمندان ترکیبی انجام می‌دهند بهتر است در خانه انجام شوند، مانند کارهای فردی متمرکز، ارتباطات ناهمزمان و جلسات ویدیویی. یعنی بیشتر ترکیبی کارمندان باید اکثریت قابل توجهی از زمان خود را صرف کار از راه دور کنند.